Románia lecsúszott a pótselejtezőről

• 2021-11-15 13:54:10

• -

Románia 2-0-ra nyert Liechtenstein otthonában a 2022-es labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének utolsó fordulójában, a siker azonban nem segítette pótselejtezőre az együttest. Egyidejűleg ugyanis Észak-Macedónia 3-1-re legyőzte Izlandot, így a balkáni alakulat lett a J csoport második helyezettje.

Románia már a 7. percben előnybe került Liechtenstein otthonában Dennis Man találatával, majd Nicolae Stanciu végezhetett el egy büntetőt, de kihagyta a lehetőséget. A végeredményt a 87. percben Nicuşor Bancu állította be egy bődületes lövéssel.

Bizonyára nem sokat javít a román szurkolók kedélyállapotán, de 15 éves játékosuk, a 82. percben pályára lépő Enes Sali történelmet írt: Martin Ödegaardot maga mögé utasítva immár ő a legfiatalabb játékos, aki nemzetközi tétmérkőzésen szerepelt – hívta fel a figyelmet az NSO.

Románia 1998-ban vett részt utoljára a világbajnokság döntő tornáján – emlékeztetett jelentésében az Agerpres.

A találkozót követően Mirel Rădoi román edző jelezte, nem kívánja megújítani a selejtezősorozat zárultával lejárt szerződését, így a szövetségnek új szakvezetőt kell majd kijelölnie.

A csoport másik mérkőzésén az északmacedónok már a 7. percben előnybe kerültek Ezgjan Alioszki góljával, amit a 40. percben Darko Csurlinov találata követett volna, de ezt a játékvezető les miatt visszavonta a VAR segítségével. A fordulás után ez meg is bosszulta magát, hiszen az addig csak egy kapu mellé tartó lövést jegyző izlandiak egyenlíteni tudtak Jón Dagur Thorsteinsson góljával.

A folytatásban a pótselejtezőért harcoló Észak-Macedónia mindent megtett a győzelemért, a 65. percben Elif Elmasz meg is szerezte a vezetést. A 79. percben aztán Ísak Jóhannesson kiállítását követően Izland emberhátrányba került. Ezt a házigazda ki is használta, Elmasz még a 86. percben is betalált, ezzel beállította a 3-1-es végeredményt Észak-Macedónia javára. Győzelmével az északmacedón válogatott a J csoport második helyén végzett, és pótselejtezőt játszhat a világbajnokságon való szereplésért.

Németország esélyt sem adott Örményországnak: a biztos csoportelső a 15. percben Kai Havertz góljával került előnybe, majd az első játékrész ráadásában még Ilkay Gündogan is betalált tizenegyesből. Gündogan aztán öt perccel a fordulás után ismét gólt szerzett, amire kilenc perccel később Henrih Mihtarjan büntetőből válaszolni tudott, de a 64. percben még Jonas Hofmann is betalált, aki ezzel beállította a 4-1-es végeredményt a németek javára.

Fotó: FRF

Labdarúgó- vb-selejtező, J csoport, 10. forduló: Liechtenstein – Románia 0-2 (0-1)

Vaduz, Rheinpark Stadion, vezette: Matej Jug (szlovén).

Gólszerzők: Dennis Man (8.), Nicuşor Bancu (87.).

Sárga lap: Meier (48.), Sandro Wolfinger (70.), Frommelt (80.).

Liechtenstein: Buchel – Sandro Wolfinger (82. Yildiz), Grünenfelder, Frommelt, Göppel, Spirig – Meier (71. Kaufmann), Sele (82. Buchel), Hasler – Noah Frick (63. Kardesoglu), Yanik Frick (71. Fabio Wolfinger).

Románia: Niţă – Manea, Rus, Burcă, Bancu – Stanciu (63. Maxim), Nedelcu, Moruţan (74. Cicâldău) – Man (74. Ianis Hagi), Puşcaş (63. Alibec), Ivan (83. Enes Sali).

Szerbia pótselejtezőre kényszerítette Portugáliát

Az európai világbajnoki selejtezősorozat A csoportjának 10. fordulójában Szerbia ugyan a 2. percben hátrányba került Portugália vendégeként, de Alekszandar Mitrovics 90. percben szerzett góljával fordított, győzött, és így a csoport élén zárt, vagyis kivívta a részvételi jogot a jövő évi világbajnokságra, míg Portugália készülhet a pótselejtezőre.

A legutóbb ezüstérmes horvát válogatott is biztosította helyét a jövő évi katari labdarúgó-világbajnokságon, miután a selejtező zárófordulójában 1-0-ra legyőzte az eddigi éllovas orosz együttest. A szakadó esőben lejátszott találkozó hajrájában Kudrjasov öngólja csoportelsőséget ért a horvátoknak – döntetlen esetén az oroszok kvalifikáltak volna.

A svédek legyőzésével Spanyolország is kijutott. A győztes gólt a csereként beálló Álvaro Morata szerezte.

Eredmények:

* A csoport: Portugália – Szerbia 1-2 (1-1), Luxemburg – Írország 0-3 (0-0).

A csoport végeredménye: 1. Szerbia 20 pont, 2. Portugália 17, 3. Írország 9 (+3), 4. Luxemburg 9 (–10), 5. Azerbajdzsán 1.

* B csoport: Spanyolország – Svédország 1-0 (0-0), Görögország – Koszovó 1-1 (1-0).

A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 19 pont, 2. Svédország 15, 3. Görögország 10, 4. Grúzia 7, 5. Koszovó 5.

* H csoport: Málta – Szlovákia 0-6 (0-3), Horvátország – Oroszország 1-0 (0-0), Szlovénia – Ciprus 2-1 (0-0).

A csoport végeredménye: 1. Horvátország 23 pont, 2. Oroszország 22 , 3. Szlovákia 14 (17-10), 4. Szlovénia 14 (13-12), 5. Ciprus 5 (4-21), 6. Málta 5 (9-30).

* J csoport: Észak-Macedónia – Izland 3-1, Liechtenstein – Románia 0-2, Örményország – Németország 1-4.