Sárgalap-rekord a drámai holland–argentin negyeddöntőben

• 2022-12-11 16:25:16

• -

Argentína kiejtette Hollandiát a labdarúgó-vb péntek esti negyeddöntőjében, mivel a 2-2-es döntetlent követően a tizenegyespárbajban 4-3-ra legyőzte a holland válogatottat.

Visszafogott iramban kezdődött a mérkőzés. Az hamar egyértelműnek tűnt, hogy a csapatok a kockáztatás látszatát is igyekezték elkerülni. A hollandok Messinek nem akartak teret adni, míg az argentinok azt akarták elkerülni, hogy a gyors holland támadótriónak legyen területe a védelmet lerohanni. A tervek a 35. percig mindkét oldalon jól működtek. Addig meddő mezőnyjáték folyt a pályán nagy helyzetek és lövések nélkül. Aztán teljesen váratlanul Argentína vezetést szerzett Messi nagyszerű passzának köszönhetően. A találat néhány percre megzavarta Hollandiát, ám az argentinok ezt nem tudták kihasználni. Az európai csapat ezt követően lényegesen többet birtokolta a labdát, ám nem tudta feltörni a dél-amerikaiak szervezett védelmét.

Van Gaal kettős cserével próbálkozott a szünetben, de a hollandok támadójátéka nem lett jobb a második játékrész elejére. Az előnyben futballozó argentinok kiválóan védekeztek, és labdaszerzések után veszélyesen indultak meg, összességében pedig érezhetően az történt a pályán, amit ők akartak. Az idő múlásával Hollandia egyre tanácstalanabb lett, képtelen volt labdabirtoklásával mit kezdeni, nemhogy helyzetig, de lövésig sem jutott. A továbbjutás aztán a félidő közepén eldőlni látszott, amikor Messi büntetőből megduplázta az előnyt, ám a hajrában ívelésekkel próbálkozó Hollandia szépített, majd többször az egyenlítéshez is közel járt. Végül a rendes játékidő ráadásának 11. percében egy szenzációs szabadrúgás-variáció végén hosszabbításra mentette a meccset.

A rendes játékidő utolsó negyedórájában több szituációban is kis híján verekedésig fajult a helyzet. A legkomolyabb feszültséget Paredes váltotta ki, aki egy argentin szabálytalanság után a labdát nagy erővel a holland kispadba rúgta, amire valamennyi cserejátékos a pályára rohant. Később a holland egyenlítést és lefújást követően is kakaskodtak egymással a játékosok. A statisztikák alapján emiatt összesen 15 játékost figyelmeztetett a spanyol játékvezető, Mateu Lahoz – ketten a kispadon ülve kaptak lapot, mielőtt beálltak volna, illetve miután már lecserélték őket –, ilyen sok sárga kártyára korábban egyetlen vb-mérkőzésen sem volt példa.

A hosszabbításra aztán megnyugodtak a kedélyek, az első tizenöt perc helyzet nélkül telt el. A másodikban megélénkült a mérkőzés, és mindkét csapat igyekezett megszerezni a mindent eldöntő találatot, amihez az argentinok többször is nagyon közel voltak, Fernández az utolsó percben a kapufát találta el.

A 11-esek során a higgadtabb argentinok diadalmaskodtak, így készülhetnek a horvátok elleni elődöntőre.

Labdarúgó-vb, negyeddöntő: Hollandia – Argentína 2-2 (0-1, 2-2, 2-2) – tizenegyesrúgások után 3-4.

Luszail, 88.235 néző, vezette: Mateu Lahoz (spanyol).

Gólszerzők: Weghorst (83., 90+11.), illetve Molina (35.), Messi (73., 11-esből).

Sárga lap: Timber (43.), Weghorst (45+2., a kispadon), Depay (76.), Berghuis (88.), Bergwijn (90+1., a kispadon), Dumfries (a 11-esek során), Lang (a 11-esek során), illetve Acuna (43.), Romero (45.), L. Martínez (77.), Paredes (89.), Messi (90+10.), Otamendi (90+12.), Montiel (109.), Pezzella (112.)

Hollandia: Noppert – Timber, Van Dijk, Ake – Dumfries, De Jong, De Roon (46. Koopmeiners), Blind (65. De Jong) – Gakpo (113. Lang), Depay (78. Weghorst), Bergwijn (46. Berghuis).

Argentína: Emiliano Martínez – Romero (78. Pezzella), Otamendi, Lisandro Martínez (112. Di Maria) – Molina (106. Montiel), De Paul (66. Paredes), Fernández, Mac Allister, Acuna (78. Tagliafico) – Messi, Álvarez (82. Lautaro Martínez).