2024. july 1., Monday

Mindhárom pontot begyűjtötte a Sepsi OSK a CS Mioveni otthonában, a labdarúgó 1. liga 18. fordulójában vasárnap rendezett mérkőzésen.

Ha a két csapat sepsiszentgyörgyi mérkőzésén a székelyföldi alakulat játszott jobban, de vereséget szenvedett, Mioveni-ben a háromszéki együttes szerezte meg a három pontot, noha a teljesítménye alapján a házigazdák többet érdemeltek volna.

A mérkőzés kezdetén a Sepsi OSK birtokolta a labdát, jobbra és balra, de főként hátrafelé sétáltatta, miközben Mioveni elsősorban a védekezéssel volt elfoglalva. Az első lehetőséget a 21. percben mégis a házigazdák hagyták ki: Blănaru kíséret nélkül kapta a tizenhatos vonalán a labdát, azonban kapáslövése kissé lecsúszott, így Niczuly megfogta az amúgy is mellé tartó játékszert. A Sepsi OSK gyakorlatilag helyzetek nélkül szerzett vezetést: Aganović bal oldali szögletét követően az ötösön belülről Garutti lábáról a kapuba pattant a pettyes (0-1). Szünetig még Mitrea szabadrúgása említhető (40.), aki a felső lécet találta el.

Szünet után teljesen átvette az irányítást a CS Mioveni, a két cserének is köszönhetően. Sanoh 30 méteres szabadrúgását Niczuly a levegőben úszva ütötte ki a felső sarokból (50.), öt perccel később Balaur öt méterről a rövid sarok mellé lőtt, az 58. percben pedig büntetőhöz jutottak a házigazdák Dimitrov belépője után. A tizenegyest azonban Buziuc csúnyán föléküldte. A házigazdák továbbra is veszélyesek maradtak, és Toma két jó lehetőséget is kihagyott a 64. és 66. percben. Igaz, az elsőnél előtte Niczuly ellen szabálytalankodtak, Feșnic játékvezető azonban nem adott semmit, csak sárga lapot az OSK kapusának, reklamálásért. A háromszékiek játéka ekkor volt mélyponton, többen állva várták a labdákat, későn reagáltak, folyamatosan lemaradtak az ellenfélről. Bergodi cseréi némileg változtattak a helyzeten: Păun, Ștefănescu és Achahbar révén ismét kezdett jobb lenni a Sepsi OSK a középpályán, és elkezdett ismét támadásokat vezetni. A 88. percben pedig Achahbar lövését Scarlatache kézzel állította meg, így most már a vendégcsapat jutott tizenegyeshez, amelyet Mitrea könyörtelenül értékesített (0-2).

A Sepsi OSK vasárnap a Farult fogadja.

Fotó: a CS Mioveni közösségi oldala

Labdarúgó 1. liga, 18. forduló: CS Mioveni – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-2 (0-1)

Mioveni, városi stadion. Vezette: Horațiu Feșnic (Kolozsvár) – Valentin Avram (Bukarest), Alexandru Cerei (Kolozsvár). Tartalék: George Găman (Craiova). Ellenőr: Liviu Ciubotariu (Galac).

Gólszerzők: Garutti (33. – öngól), Mitrea (88. – büntetőből).

Sárga lap: Dumitriu (26.), Buziuc (43.), Balaur (66.), Oancea (70.), Burnea (82.), Scarlatache (88.), illetve Mitrea (30.), Dimitrov (49.), Niczuly (64.), Achahbar (90+2.).

CS Mioveni: Ducan – Balaur, Scarlatache, Garutti, Oancea (73. Rădescu), Panait (80. Veres), Dumitriu (46. Toma), Burnea, Blănaru (46. Sanoh), Rusu, Buziuc (73. Coșereanu).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Mitrea, Ispas, Aganović (74. Achahbar), Fofana (69. Păun), Eder, Bărbuț (69. Ștefănescu), Golofca (86. Dumitrescu), Luckassen (87. Csuncsukov).

1. liga, 18. forduló: CS Mio-veni – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-2, Universitatea 1948 Craiova – FC Voluntari 0-2, Bukaresti FCSB – Aradi UTA 2-1.