Azonos eredménnyel kapott ki idegenben mindkét Maros megyei csapat a labdarúgó 3. liga 7. fordulójában. A Nyárádtői Unirea 2018 a Kolozsvári Viitorul futballakadémia otthonában, míg a Szászrégeni CSM Avântul a listavezető Vajdahunyad pályáján maradt alul 2-0 arányban. A nagy lendülettel kezdő Nyárádtő számára ez egymás után a második vereség, így a csapat visszaesett a 4. helyre a rangsorban, legyőzője mögé.

A Viitorul Futballakadémia – Nyárádtő mérkőzést a kolozsvári Dan Anca labdarúgópályán rendezték, a rossz minőségű, már-már betonkeménységű műgyeppel ellátott játékfelülethez láthatóan nehezen alkalmazkodtak az Unirea 2018 játékosai, míg a házigazdák sokkal jobban hozzá vannak szokva a körülményekhez. A meccs érdekessége, hogy ellenkező oldalon találkozott két kolléga az egykori Marosvásárhelyi FCM-ből, Dan Roman (Viitorul) és Astafei (Nyárádtő). A találkozóra Nyárádtő a győzelem célkitűzésével érkezett, és az első félidőben sokkal veszélyesebb volt a kolozsvári kapura. Míg Feier hálója előtt csupán egy nagyobb lehetőséget jegyezhettünk, Nyárádtő három nagy helyzetet is kihagyott. Előbb Culda találta el öt méterről az ellenfél gólvonalon álló védőjét, majd Istratét blokkolta hét méterre az ellenfél kapusa, végül pedig Astafei egészen közeli lövése pattant a hálóőrről fölé.

Gólokat azonban csak a második félidőben láthattunk. A 66. percben szöglethez jutott a Viitorul, a beívelést még fel tudták szabadítani a nyárádtői védők, azonban ismét szélre került a labda, és a megismételt beadást Augustin Pop fejjel a bal alsó sarokba küldte (1-0). A kapott gól után Nyárádtő többször állt közel az egyenlítéshez, a hazai kapus azonban legyőzhetetlennek bizonyult. A legnagyobb lehetőségnél előbb Astafei rúgott lyukat a hatoson, a duplázás Săvoaia elé pattant, akinek a húsz méterről eleresztett bombáját a léc alól nagy bravúrral fölé tolta a kapus. Végül a tabella csak a hosszabbítás negyedik percében módosult, amikor Calo a felső sarokba csavart egy 20 méterről megítélt szabadrúgást (2-0). Utána már középkezdésre sem maradt idő.

Nyárádtőnek pénteken megint roppant nehéz dolga lesz, hiszen a veretlen éllovas Vajdahunyadot fogadja. Szászrégen is hazai pályán játszik, ahol a sereghajtó és nyeretlen Kolozsvári Sănătatea lesz az ellenfele.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 7. forduló: Kolozsvári Viitorul – Nyárádtői Unirea 2018 2-0, Kudzsiri Metalurgistul – Tordai Sticla Arieșul 3-2, CS Vajdahunyad – Szászrégeni CSM Avântul 2-0, Kolozsvári Sănătatea – CS Marosújvár 2-4, Gyulafehérvári Unirea 1924 – Beszterce-Naszódi Gloria 2018 0-4.