Portugália negyeddöntős

A portugál labdarúgó-válogatott a gól nélküli döntetlennel zárult rendes játékidő és hosszabbítás után tizenegyesekkel 3-0-ra legyőzte Szlovéniát a németországi Európa-bajnokság hétfő esti nyolcaddöntőjében.

A 2016-ban Európa-bajnok portugálok nagy lendülettel vetették bele magukat a mérkőzésbe, több ígéretes helyzetet is kialakítottak, később azonban kiegyenlítettebbé vált a játék, és alábbhagytak a rohamok. Cristiano Ronaldo a keresztléc fölé lőtt szabadrúgásból, majd fejjel veszélyeztetett, az első félidő utolsó másodpercében pedig Joao Palhinha találata el a kapufát. Mindeközben a szlovénoknak is voltak kisebb lehetőségeik.

A második félidő hasonló forgatókönyv szerint zajlott: nyomasztó labdabirtoklási fölényben voltak Ronaldóék, akik nagyobb helyezeteket dolgoztak ki, és bár a túloldalon is akadtak lehetőségek, a rendes játékidőben az öt szlovén és a 12 portugál kapura lövésből sem lett gól.

A hosszabbítás is eseménydús volt: a 103. percben Diogo Jota betört a tizenhatoson belülre, de labdavezetés közben Vanja Drkusic buktatta, Cristiano Ronaldo büntetőjét pedig Jan Oblak bravúrral a kapufára ütötte (a portugálok sztárfutballistája sorozatban 24 sikeres tizenegyes után rontott ismét), majd Pepe nagy hibája után Benjamin Sesko került óriási ziccerbe, de azt Diogo Costa védte bravúrral. Matjaz Kek szlovén szövetségi kapitány piros lapot kapott, ezért elküldték a kispadtól.

A tizenegyespárbajban Josip Ilicic, Jure Balkovec és Benjamin Verbic lövését is kivédte Costa, akinek a honfitársai nem hibáztak, így a portugálok jutottak tovább, akik pénteken Hamburgban a 2018-ban világbajnok, 2022-ben vb-ezüstérmes franciákkal játszanak a negyeddöntőben.

Európa-bajnokság, nyolcaddöntő: Portugália – Szlovénia 0-0, tizenegyesekkel 3-0.

Frankfurt, 46.576 néző, vezette: Daniele Orsato (olasz).

Portugália: D. Costa – Cancelo (117. Semedo), Días, Pepe (117. Neves), Mendes – Vitinha (65. Diogo Jota), Palhinha, B. Fernandes – B. Silva, Ronaldo, Leao (76. Conceicao).

Szlovénia: Oblak – Karnicnik, Drkusic, Bijol, Balkovec – Stojanovic (86. Verbic), Gnezda Cerin, Elsník (106. Ilicic), Mlakar (76. Gorenc Stankovic) – Sporar (76. Celar), Sesko.

Sárga lap: Cancelo (107.), illetve Drkusic (32.), Karnicnik (37.), Gorenc Stankovic (101.), Bijol (106.), Balkovec (107.).

Fotó: Seleções de Portugal