Szoboszlai Dominik második hosszabbításpercben szerzett góljával az RB Lipcse házigazdaként 2-2-es döntetlent játszott szerdán a Paris Saint-Germainnel a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, ennek ellenére már biztosan nem juthat a nyolcaddöntőbe.

A nyolcadik percben Christopher Nkunku szerzett vezetést a hazaiaknak, és a gólpasszt adó André Silva három perccel később megduplázhatta volna csapata előnyét, ám a büntetőjét Gianluigi Donnarumma kivédte. Georginio Wijnaldum duplájával a szünet előtt fordított a PSG, a következő gólra pedig a 90+2. percig kellett várni, amikor Szoboszlai Dominik tizenegyesből megszerezte első BL-gólját jelenlegi együttese színeiben, és a beállította a végeredményt.

A vendégek közül ezúttal térd- és combsérülés miatt hiányzott Lionel Messi.

A lipcseieknek a nyolcaddöntőbe jutásra már nincs esélyük, de az Európa-ligában folytathatják nemzetközi szereplésüket, ha megelőzik a belga Club Brugge együttesét.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

* A csoport: RB Lipcse (német) – Paris Saint-Germain (francia) 2-2, Manchester City (angol) – Club Brugge (belga) 4-1. Az állás: 1. Manchester City 9 pont, 2. Paris Saint-Germain 8, 3. Club Brugge 4, 4. RB Lipcse 1.

* B csoport: Liverpool FC (angol) – Atlético Madrid (spanyol) 2-0, AC Milan (olasz) – FC Porto (portugál) 1-1. Az állás: 1. (és továbbjutott) Liverpool 12 pont, 2. FC Porto 5, 3. Atlético Madrid 4, 4. AC Milan 1.

* C csoport: Sporting Lisszabon (portugál) – Besiktas (török) 4-0, Borussia Dortmund (német) – AFC Ajax (holland) 1-3. Az állás: 1. (és továbbjutott) Ajax 12 pont, 2. Sporting 6 (9-7), 3. Borussia Dortmund 6 (4-8), 4. Besiktas 0.

* D csoport: Sheriff Tiraspol (moldovai) – Internazionale (olasz) 1-3, Real Madrid (spanyol) – Sahtar Donyeck (ukrán) 2-1. Az állás: 1. Real Madrid 9 pont, 2. Internazionale 7, 3. Sheriff Tiraspol 6, 4. Sahtar Donyeck 1.