Fordulatos, olykor kemény mérkőzésnek lehettek tanúi azok, akik szombaton kilátogattak a szovátai sportpályára, hogy megtekintsék a helyi csapat megyei 4. elitligás mérkőzését, ugyanis a Marosvásárhelyi ASA a három pontért érkezett, a házigazdák pedig ebbe bele kívántak szólni.

A  vendégek hamar igazolták, hogy nem pihenni érkeztek a fürdővárosba, és már az elején a javukra fordították a mérkőzést: a 2. percben egy jobb oldali lapos beadást Moldovan O. közelről a hálóba pöckölt (0-1), majd alig öt perc múlva ismét a vendégek léptek meg a középpályán, a kiszaladó hazai kapus elcsúszott, Ludușan passzát pedig Pop I. az üres kapuba passzolta (0-2).

A hideg zuhany felrázta a hazaiakat, ostrom alá fogták a vendégek kapuját: Silion távoli lövéssel próbálkozott, Csoma rúgása elszállt a léc fölött, aztán Silion újabb lövésénél mentett Boros, a szögletet követően Silion a léc fölé lőtt. Ennél pontosabb volt azonban a 25. percben, amikor közel 30 méterről a vendégkapu alsó sarkába „varrta” a játékszert (1-2). A középkezdést követően ismét a hazaiaké volt a helyzet, de Bokor is kapu fölé küldött, majd a vendégek jutottak szóhoz, ellentámadásuknál Vass közel állt az öngólhoz, de Molnárnak sikerült mentenie, a szögletrúgást követően Ludușan azonban a kapu mellé lőtt, a következő percben pedig Chertes fejese kerülte el a szovátai hálót. A hazaiak ezt nem hagyták annyiban, és a 33. percben sikerült kiegyenlíteniük a közönség örömére, Silion ezúttal 17 méterről találta el a kaput szabadrúgásból (2-2). A szünetig a hazaiak Bokor lövésével, a vendégek pedig Ludușan 40 méteres szabadrúgásával próbálkoztak, eredménytelenül.

A második játékrész zuhogó esőben zajlott, a nehéz, felázott talajú pályán ádáz küzdelem zajlott, néhol kemény belépésekkel, és számos vitatható vagy engedékeny játékvezetői döntéssel. A vendégek már a kezdő sípszót követően helyzethez jutottak, de Moldovan O. szabadrúgását mentette Molnár, a túloldalon Bokor próbálkozott, majd ismét a szovátai kapu került veszélybe, de Bocicor lövése elkerülte a hálót, a túloldalon pedig kétszer kellett menteniük a vendégek védőinek. A vásárhelyiek újra támadásba lendültek, de Molnár elcsípte Ludușan szabadrúgását, majd védte Chertes lövését is, ám a 71. percben már tehetetlennek bizonyult: a hazaiak hatalmas lest kiáltottak egy vendégtámadásnál, a játékvezető sípja azonban néma maradt, Murza pedig beollózta a lasztit (2-3). A vendégcsapat növelhette volna az előnyét, de Pop P. szabadrúgása elkerülte a kaput. Bocicor távoli lövését az utolsó pillanatban mentette a léc alól Molnár. A hajrában a hazaiak kerültek helyzetbe, ám Csoma lövése elkerülte a kaput, majd Jánosi beadásánál az egyedül maradt Csíki nem érte el a labdát, a túloldalon pedig Pop I. indítását az egyedül maradt Ludușan nem tudta értékesíteni, így a vendégek minimális előny birtokában, a hazaiak pedig a közönség tapsától kísérve vonulhattak az öltözőbe.

4. elitliga, 3. forduló: Szovátai SK – Marosvásárhelyi ASA 2-3 (2-2)

Szováta, sportpálya, hideg, esős idő, mintegy 50 néző. Vezette: Mocan Eugen (Marosvásárhely), Cozma Alexandru (Maroskeresztúr), Chertes Cristian (Marosvásárhely). Ellenőr: Petru Rațiu (Marosvásárhely).

Sárga lap: Molnár, Vass, Kovács, Csortán, Silion, illetve Chertes, Pop P., Pop I.

Szováta: Molnár – Szabó (90. Bíró), Kiss (90. Vonya), Vass, Csoma, Kovács (63. Takács), Csortán (80. Szász), Bokor, Jánosi, Silion, Csíki.

ASA: Boros – Aldea P., Chertes, Aldea A. (74. Moldovan M.), Pop P., Ludușan, Pop A. (58. Musta), Bocicor, Zólyomi (65. Văidean), Pop I., Moldovan O.