2024. july 4., Thursday

Szülőfalujában, a Vas vármegyei Szentpéterfán gyógyul a németországi labdarúgó-Európa-bajnokságon súlyos fejsérülést szenvedő Varga Barnabás.

A magyar válogatott és a Ferencváros csatára a Skócia elleni csoportmeccsen ütközött a levegőben az ellenfél kapusával, majd hosszas ápolás után szállították kórházba, ahol kiderült, hogy több csont eltört az arcában, illetve agyrázkódást szenvedett. Másnap megműtötték, két nappal később pedig kiengedték a stuttgarti klinikáról, a fradi.hu szerdai beszámolója szerint azóta szülőfalujában pihen és gyógyul.

„Köszönöm, most már jobban vagyok, a duzzanat is kisebb lett. Hamarosan kiszedik a varratokat, maszkot kell majd csináltatnom, szóval jó úton járok” – mondta a kétszeres magyar gólkirály, aki azt kérte a sajtó munkatársaitól, mihamarabbi felépülése érdekében ne zavarják őt kérdésekkel, megkeresésekkel.

„Amikor felébredtem a kórházban, egyből szembesültem vele, hogy mennyien aggódtak értem, és érdeklődtek a hogylétem felől. Köszönöm szépen az aggódást, a sok üzenetet mindenkinek! Megpróbálom meghálálni, és minél hamarabb visszatérni, hogy újra a csapat segítségére lehessek, és minél több sikerrel örvendeztethessük meg a szurkolókat” – fogalmazott a FradiMédia stábjának Varga.

Az M4 Sporton kedden 18 órakor adásba kerülő Fradi Tv-ben Varga többek között arról is beszél, mire emlékszik az ütközésből, mit jelentett számára, hogy világsztárok is üzentek neki, hogy lesz-e benne félelem a hasonló helyzetekben, illetve mikorra tervezi a visszatérését.

A sérült Varga Barnabást ápolják, előtérben Szoboszlai Dominik (b3), mellette Kerkez Milos (b4), Willi Orbán (j4) és Schäfer András (j3, háttal) a labdarúgó-Európa-bajnokság A csoportjának harmadik,

utolsó fordulójában játszott Skócia – Magyarország mérkőzésen a stuttgarti MHP Arénában 2024. június 23-án.

A magyar válogatott a 101. percben szerzett góllal 1-0-ra legyőzte Skóciát, ezzel megőrizte esélyét a nyolcaddöntőbe jutásra

Tökéletes vendég

Tökéletes vendégeknek nevezte az Európai Labdarúgó Szövetség a román csapatot, miután patyolattisztán hagyták az öltözőt a Hollandia elleni mérkőzés után. Egy üzenetet is megfogalmaztak, amelyet jól látható helyre helyeztek, abban köszönetet mondtak német házigazdáiknak, amiért olyan fogadtatásban részesítették őket, hogy egészen otthon érezhették magukat.

Műszaki hibás gép miatt éjszaka indultak haza

Hazatért a román válogatott a németországi labdarúgó-Európa-bajnokságról. A csapat a TAROM járatával érkezett meg Bukarestbe, amely csütörtökön éjjel 1 óra 10 perckor landolt a  Henri Coandă repülőtéren. Eredetileg egy korábban induló géppel repültek volna Frankfurtból a fővárosba, egy másik légitársasággal, de az műszaki problémák miatt nem szállhatott fel. A játékosok a repülőtérről a mogoșoaiai Nemzeti Futballközpontba mentek.

Még rosszabb a román mérleg

Tovább rontotta az Európa-bajnokságokon játszott mérkőzései mérlegét a román labdarúgó-válogatott. A Hollandia elleni vesztes (0-3) nyolcaddöntős találkozóval ugyanis tizenkettőre nőtt a csapat vereségeinek száma, az alakulat mindössze két alkalommal győzött az eddigi húsz összecsapásán.

Törökország hatvanéves magyar példát másolt
Hat évtizeddel ezelőtti magyar példát követtek a törökök, amikor Arda Güler és Kenan Yildiz személyében két tinédzser is helyet kapott kezdőcsapatukban az osztrákok ellen
2-1-re megnyert keddi nyolcaddöntős meccsen a németországi labdarúgó-Európa-
bajnokságon.
Magyarország az 1964-es Eb-n Bene Ferenc és Varga Zoltán révén játszatott két tizenévest is kezdő tizenegyében a Dánia elleni, harmadik helyért rendezett találkozón.
A sportág történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS) emlékeztetett rá, a keddi összecsapáson Güler a harmadik olyan tinédzserré lépett elő az angol Wayne Rooney és a portugál Cristiano Ronaldo után, aki gólt szerzett és gólpasszt is adott ugyanazon a kontinensviadalon. Az osztrákok ellen az ő szögletét követően bombázott közelről a hálóba már az első percben a meccsen amúgy duplázó Merih Demiral.