Címvédőként és favoritként várta a CS Mioveni együttesét a Sepsi OSK a labdarúgó-Románia-kupa negyeddöntőjében. A győzelmet sikerült megszereznie, azonban hosszú ideig nem tudta áttörni ellenfele védelmét. Mioveni azzal „segítette”, hogy Pop az első félidő végén butamód kiállíttatta magát.

Habár a kupagyőzelem megismétlése a háromszéki klub deklarált célkitűzése, a Mioveni elleni negyeddöntőben több kezdőjátékost a kispadon hagyott Cristiano Bergodi. És noha így is mezőnyfölényben játszott, az első félidőben a támadások java a tizenhatos előtt elhalt. Kivétel Matei hatalmas luftja a 3. percben, nyolc méterre a kitárulkozó kapuval szemben, majd Tamás fejelt mellé a 14. percben szöglet után. A 26. percben Dima játékvezető büntetőt ítélt Garutti kezezése miatt, ám a videózás után visszavonta, mert a mioveni-i védő valóban vállal játszotta meg a labdát. Így a félidő legfontosabb eseménye közvetlenül a szünet előtt következett be, amikor Ştefănescu mondott valamit Popnak, aki hozzáütött. Bár utóbb hevesen azt próbálta magyarázni, hogy inkább csak simogatás volt, a bíró a gesztust piros lappal honorálta.

Szünet után nőtt az OSK fölénye, de a helyzetek száma is mindkét kapu előtt. A 48. percben Rondón kapott kiváló passzt a védők mögött, de addig körülményeskedett, amíg blokkolták. Az 51. percben Niczuly üggyel-bajjal mentett szögletre egy léc alá érkező beadást, majd az 54. percben megtört a jég: Ion Gheorghe meglódult Rodriguez indításából, és 10 méterről a rövid sarokba rúgta.  Három perccel később Mioveni egyenlíthetett volna, Niczuly bravúrral kapufára ütötte Toma közeli labdáját, ám – mint kiderült – előtte lesen álltak a vendégek. A 61. percben Papa lemaradt a kapu torkában Ştefănescu beadásáról, majd Tudorie kapott gólpasszt, de belelőtte a vendégkapusba. A 69. percben szintén ő lódult meg egyedül, elhúzta Greab mellett, azonban a kapufát találta el. Szerencséjére erre elsőként Matei csapott rá, aki 2-0-ra növelte az előnyt. Mioveni azonban nem adta fel, és a 75. percben szépített: Rădescu a jobb felsőbe küldött 16 méterről egy lecsorgó labdát. A 81. percben Tudorie gólját les miatt érvénytelenítette a VAR, azonban a végére nagy lett a különbség: a 90. percben Matei rálőtte a védőkről kipattanó labdát, amely mellément volna, de Sno beleért, és így jutott a kapuba. A hosszabbítás ötödik percében aztán Tudorie állította be a 4-1-es végeredményt, miután Aganović lövése kijött Greabról.

Az elődöntőben a Sepsi OSK ellenfele a Kolozsvári CFR 1907 lesz. A fináléba jutásért idén egyetlen menetben játszanak, a sorsolás alapján a sepsiszentgyörgyiek pályáján, április 26-án vagy 27-én.

Labdarúgó-Románia-kupa, negyeddöntő: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – CS Mioveni 4-1 (0-0).
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Iulian Dima (Bukarest) – Radu Ghinguleac (Bukarest), Vladimir Urzică (Karácsonkő). Tartalék: Vlad Băban (Jászvásár). Ellenőr: Irina Mîrţ (Bukarest), Felix Grigore (Bukarest). Videóbíró: Viorel Flueran (Craiova). Segéd-videóbíró: Cristina Trandafir (Bukarest).
Gólszerzők: Ion Gheorghe (54.), Matei (69.), Sno (90. – öngól), Tudorie (90+5.), illetve Rădescu (75.).
Kiállítva: Pop (45+2.).
Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ciobotariu, Tamás, Ispas (82. Dumitrescu), Rodriguez (62. Păun), Papa (75. Aganović), Matei, I. Gheorghe, Ştefănescu (75. Šafranko), Rondón (62. Tudorie).
Mioveni: Greab – Garutti, Mboumbouni, Balaur, Sno, Pop, Lepistu (64. Lixandru), Toma, Garbelotto (45. Răduţă), Rusu, Benchaib (72. Burnea).

Labdarúgó-Románia-kupa negyeddöntő: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – CS Mioveni 4-1, Kolozsvári CFR 1907 – Campionii FC Argeş Piteşti 1-0, Nagyszebeni Hermannstadt – Kolozsvári FCU
1-2, Aradi UTA – FC Universitatea 1948 Craiova 1-0.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala