Teniszeredménnyel nyert Nyárádtő Marosújváron

Marosújváron folytatódott a Nyárádtői Unirea 2018 jó sorozata a labdarúgó 3. liga IX. csoportjában. Dan Stupar edző csapata nem csupán megszerezte zsinórban a negyedik győzelmét, de fél tucat gólt rámolt a házigazda marosújváriak hálójába.

Már az elején lerohanta Nyárádtő a házigazdákat, és gyakorlatilag minden veszélyesebb támadásból betalált: a 13. percben már 3-0-ra vezetett. Culda két gólja nyitotta meg a sorozatot, majd Iuga volt eredményes. Három perccel később a házigazdák Lupșan révén szépítettek, ami kicsit megtörte a vendégek lendületét, így szünetig maradt az 1-3. A második játékrészben azonban Nyárádtő további  három alkalommal vette be az ellenfél kapuját, miután a játékvezető kiállította Ceacát, így Marosújvár emberhátrányban maradt. Astafei is feliratkozott a góllövők listájára a 69. percben, utóbb a házigazdák védője, Haiduc „segített be” egy öngóllal, végül a balszélső Toboșaru zárta le a találkozót a 86. percben.

A győzelemnek köszönhetően a Nyárádtői Unirea 2018 megerősítette a harmadik helyét a rangsorban, és már biztos lehet benne, hogy a következő forduló után is ott marad, miután a Kolozsvári Viitorul meglepetésre nem bírt a sereghajtóval. Mi több, a Beszterce-naszódi Gloria 2018 veresége azt jelenti, hogy Nyárádtőnek 8 pont az előnye az alsóházat jelentő 5. helyhez képest.

Pénteken Maros megyei rangadót játszanak Nyárádtőn, amikor az Unirea 2018 a Szászrégeni CSM Avântult fogadja.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 12. forduló: CS Marosújvár – Nyárádtői Unirea 2018 1-6 (1-3)
Marosújvár, labdarúgópálya, zárt kapus mérkőzés. Vezette: Adrian Pal (Nagyvárad) – Lazăr Seiche (Almásszentmihály), Adrian Iancău (Kisderzsida). Ellenőrök: Anghel Todea (Kolozsvár), Vasile Hrițac (Piski).
Gólszerzők: Lupșan (16.), illetve Culda (4., 10.), Iuga (13.), Astafei (69.), Haiduc (74. – öngól), Toboșaru (86.).
Marosújvár: Mihai – Cunțan, Haiduc, Cioplântă, Király, Lupșan, Creț, Frențiu, Socaci,  Tegbo, Ceaca. Cserepad: Anghel, Hetea, Pintilie, Guț, Coltor, Marcu, Cioară, Truță.
Nyárádtő: Vlasa – L. Moldovan, Birtalan, Aldea, Fl. Pop, Bîrsan, Iuga, Săvoaia, Toboşaru, Culda, Astafei. Cserepad: Eremiaș, Laczkó, Ganea, Potor, Zólyomi, Pogăcean.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 12. forduló: Tordai Sticla Arieșul – Szászrégeni CSM Avântul 3-1, CS Marosújvár – Nyárádtői Unirea 2018 1-6, Beszterce-Naszódi Gloria 2018 – Kudzsiri Metalurgistul 0-1, Gyulafehérvári Unirea 1924 – Kolozsvári Viitorul 0-0, Kolozsvári Sănătatea – CS Vajdahunyad 1-7.