Gól nélküli döntetlenre végződött a Nyárádtői Unirea 2018 – Kolozsvári Viitorul mérkőzés  a labdarúgó 3. liga rájátszásának 5. fordulójában. A Maros megyei együttes így egy pontot behozott a Kudzsirral szembeni különbségen,  mivel a listavezető Vajdahunyad nyert Kudzsiron, azonban nagyságrendekkel csökkent az esélye, hogy megszerezze a 2. helyet a rangsorban.

A 0-0-s eredmény nem tükrözi a pályán mutatott erőviszonyokat. A házigazdák végig rohamoztak, rengeteg helyzetet hoztak össze, különösen az első félidőben, de a legnagyobbakat M. Codrea (centiméterekkel a kapu mellé) és Astafei (fejes, kapu mellé) sem tudták értékesíteni. A kolozsváriak kétszer közelítették meg veszélyesebben Feier kapuját az első 45 percben. A második félidőben még nagyobb volt Nyárádtő mezőnyfölénye, ám valamivel kevesebb volt a helyzet, ugyanis amint az idő telt, a csatárok egyre görcsösebbé váltak. Ezek azonban sokkal tisztább lehetőségek voltak, mint az első félidőben. Mindjárt újrakezdés után M. Codrea lövése súrolta a kapufát, aztán pedig Astafei helyzetkihagyási „képességei” kerültek előtérbe. Előbb az öt méterről kapásból rálőtt labdája a védőről szögletre pattant, majd az utolsó néhány percben két meccslabdát pazarolt el. Kár azért a cselsorozatért, amellyel tisztára játszotta magát a kapu torkáig, majd 3 méterről csúnyán fölélőtte. Végül Codrea 11 méterről fejjel nem találta el a kaput.

A nyárádtőiek hátránya 4 pontra csökkent ugyan Kudzsirral szemben, azonban kisebb csodának kellene történnie, hogy meg is előzzék a riválist, hiszen már csak négy forduló van hátra, és ebből kétszer Vajdahunyad lesz az ellenfél. Első alkalommal mindjárt a következő fordulóban, idegenben.

3. liga, IX. csoport, rájátszás 5. forduló:

* felsőház: Nyárádtői Unirea 2018 – Kolozsvári Viitorul 0-0, Kudzsiri Metalurgistul – Vajdahunyad 2-5.

* alsóház: Kolozsvári Sănătatea – Gyulafehérvári Unirea 1924 6-0, Tordai Sticla Arieșul – CS Marosújvár 5-0, Szászrégeni CSM Avântul – Beszterce-Naszódi Gloria 2018 2-4. Az állás: 1. Beszterce 34 pont, ...4. Szászrégen 22.