A címvédő Sopron 74:52-re legyőzte hazai pályán a Szekszárdot a magyar női kosárlabda NB I döntőjének a harmadik, szombati mérkőzésén, így 3-0-s összesítéssel megnyerte a párharcot, és begyűjtötte 15. aranyérmét.

A házigazda alakulat két hete sporttörténelmet írt azzal, hogy első magyar csapatként megnyerte az Euroligát. Múlt szombaton hazai pályán óriási csatában 73:71-re verte a háromszoros ezüst-érmes Szekszárdot, majd szerdán a tolnai megyeszékhelyen is jobbnak bizonyult 66:62-vel.

A finálé harmadik meccsén 1800 néző, azaz telt ház várta a csapatokat a Novomatic Arénában, és az állóhelyeken két sorban álltak a bajnokavatásra érkezett szurkolók. A hazaiak nem adtak esélyt ellenfelüknek, végig vezetve, megérdemelten nyerték meg a találkozót, s egyben 3-0-s összesítéssel a finálét is.

A Sopron 1993, 1999, 2002, 2007, 2008, 2009, 2011, 2013, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, valamint 2021 után fennállása 15. aranyérmét gyűjtötte be.

A bronzérmet a DVTK nyerte el, miután a harmadik helyért rendezett csata harmadik, vasárnapi mérkőzésén idegenben legyőzte a PEAC-ot, és összesítésben 2-1-re megnyerte a párharcot.

A Sopron Basket játékosai ünnepelnek a bajnoki serleggel. Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Női kosárlabda NB I, döntő, 3. mérkőzés: Sopron Basket – Atomerőmű KSC Szekszárd 74-52 (29-14, 21-14, 15-15, 9-9). A párharc végeredménye: 3-0, a Sopron javára.

Legjobb dobók: Brooks 24 pont, Fegyverneky 16, Dolson 9, illetve Milic 17, Goree 12.

Női kosárlabda NB I, kisdöntő, 3. mérkőzés: NKA Universitas PEAC – DVTK 56:73 (16-23, 6-23, 17-14, 17-13). A párharc végeredménye: 2-1 a DVTK javára.