Bajnokok Ligája

Elsőként a Bayern München és a Juventus biztosította helyét a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, mivel megőrizték százszázalékos mérlegüket kedden a csoportkör negyedik fordulójában.

Mindkét csapat hazai pályán vívta ki a továbbjutását: a bajorok a Benficát verték 5-2-re, a torinóiak a Zenitet 4-2-re. A Bayern München színeiben mesterhármast ért el az Aranylabda legnagyobb várományosa, a lengyel Robert Lewandowski, illetve a kispadra ezen a meccsen tért vissza Julian Nagelsmann vezetőedző, aki ezt megelőzően négy mérkőzést hagyott ki koronavírus-fertőzése miatt.

Továbbjuthatott volna a Salzburg is, azonban az osztrák alakulat 2-1-re kikapott a Wolfsburg otthonában.

Győzött ugyanakkor a spanyol bajnokságban szenvedő FC Barcelona: a katalánok 1-0-ra nyertek a Dinamo Kijev vendégeként. A csapatot ideiglenesen irányító Sergi Barjuán így második meccsén megszerezte első győzelmét, amellyel a Barcelona feljött a továbbjutást érő második helyre.

A címtartó Chelsea is begyűjtette a három pontot, mivel egygólos sikert ért el a Malmö vendégeként.

A játéknap rangadóján a Manchester United úgy játszott 2-2-es döntetlent az Atalanta vendégeként, hogy az olasz csapat kétszer is vezetést szerzett, de az angolok mindkét félidő hosszabbításában Cristiano Ronaldo góljával egyenlítettek.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

* E csoport: Dinamo Kijev (ukrán) – FC Barcelona (spanyol) 0-1, Bayern München (német) – Benfica (portugál) 5-2. Az állás: 1. (és továbbjutott) Bayern München 12 pont, 2. FC Barcelona 6, 3. Benfica 4, 4. Dinamo Kijev 1.

* F csoport: Villarreal (spanyol) – Young Boys (svájci) 2-0, Atalanta (olasz) – Manchester United (angol) 2-2. Az állás: 1. Manchester United 7 pont, 2. Villarreal 7, 3. Atalanta 5, 4. Young Boys 3.

* G csoport: Sevilla (spanyol) – Lille (francia) 1-2, VfL Wolfsburg (német) – Salzburg (osztrák) 2-1 (1-1). Az állás: 1. Salzburg 7 pont, 2. Lille 5 (3-3), 3. VfL Wolfsburg 5 (4-5), 4. Sevilla 3.

* H csoport: Juventus (olasz) – Zenit (orosz) 4-2, Malmö (svéd) – Chelsea (angol) 0-1. Az állás: 1. (és továbbjutott) Juventus 12 pont, 2. Chelsea 9, 3. Zenit 3, 4. Malmö 0.