Pontot szerzett a Botosáni FC otthonában a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 26. fordulójában, a mérkőzés után mégis nagyobb volt a hiányérzet, mint az elégtétel. Egyrészt a zöldasztalnál megszerzett három ponttól eltekintve pályán még nem tud ilyen hozományt felmutatni idén az OSK, másrészt a bajnoki szünet előtti formának a nyomait is alig találjuk a csapatnál. Továbbá ez a meccs így is simán megnyerhető lett volna, ha... A végén azonban csak az eredmény számít.

Meglepetésre a hírek szerint sérült Niczuly nélkül lépett pályára a Sepsi OSK, és noha a kezdő kapustól is láttunk már nagy hibákat, Began teljesítményén jól érezhető volt a meccsek hiánya. Szintén kihagyta Bergodi a csapatból Dimitrovot, ez viszont jó döntésnek bizonyult, Bălașa balhátvédként jobban teljesített, középen Tamás Márk pedig nagyobb biztonságot adott. A középpályáról azonban nagyon hiányzik a sérült Rodriguez, a helyére beküldött Francisco Junior nagyon sokat hibázik, és amikor megkapja a labdát, az esetek 90%-ában azonnal a saját kapuja felé fordulva hátrapasszol. A csatársorban Ștefănescu hiányát pedig eddig senki nem tudta pótolni.

Nehezen találta a ritmust az OSK, az első helyzeteket a házigazdák hagyták ki 7. percben. Matei rossz passzal indította az ellenfelet, s Tamásnak az ötösön kellett blokkolnia a fiatalabbik Mihai Romant. A szögletlabdát Sadiku sarkazta, s a rövid kapufát találta el. A válasz a 13. percben érkezett, Rondón 10 méteres lövését Mutombo blokkolta. Hosszú ideig állóháború zajlott a középpályán, de a 30. percben egy szépen vezetett bal oldali akció során Aganović az érkező Matei elé tálalt, akinek 13 méteres lövésébe Pap csak beleérni tudott, ám a gólt nem tudta megakadályozni (0-1). Ezt követően a botosániak erőteljesen kitámadtak, és a 41. percben Dragu távoli lövését Began nagyon bizonytalanul hárította. Szünet előtt két perccel Matei kihagyhatatlan gólpasszt adott Šafrankónak, aki bűnös könnyelműséggel 10 méterről belelőtte a teljesen kiszolgáltatott Papba, és ez azonnal megbosszulta magát: Patache 30 méterről jobb oldalról lövésre szánta el magát, a labdát egy valamirevaló kapusnak hárítania illett volna, Began azonban későn és határozatlanul mozdult rá, így zörrent a háló (1-1).

A második félidő nagyon gyorsan rémálommá változott az OSK számára, hiszen az 57. percben tíz emberrel maradt, miután Păun megkapta a második sárga lapját (tegyük hozzá: mindkettőt könnyű kézzel ítélte Popa játékvezető). Ezek után többnyire védekezni kényszerültek a szentgyörgyiek, a 63. percben Roman II 8 méterről, szögből fölélőtte, a 71. percben pedig Dican fejesét a jobb alsóból szedte össze Began. Néhányszor azonban az OSK is próbálkozott, bár a szó szoros értelmében vett helyzetig nem jutott el, Tudorie a 75. percben csúfot űzött egy potenciálisan ígéretes akcióból, a 75. percben pedig Aganović lőtte csúnyán fölé 16 méterről. A vége felé az emberhátrányban játszó OSK egyre ízléstelenebbül kezdte húzni az időt, ám így is, ahogy szinte már megszokhattuk, a hosszabbítás perceiben nagyon közel állt a vereséghez. A 90+2. percben Pinson a kapufát találta el közelről, a 90+5. percben pedig ugyanő hat méterről lőtte rá, ám ezúttal Began hárított.

Négy fordulóval az alapszakasz befejezése előtt a Sepsi OSK-nak öt pont előnye van a felsőház utolsó helyén a követőivel szemben, és ismét felvetődik a kérdés, hogy a teljesen kilátástalan 6. hely helyett nem sokkal jobban járna-e a hetedikkel? Hiszen előbbi sehová sem vezet, utóbbiról osztályozót vívhatna az európai kupaszereplés jogáért...

A 27. fordulóban a Sepsi OSK szombaton délután fél háromtól fogadja a Nagyszebeni FC Hermannstadt együttesét.

Fotó: a Botosáni FC közösségi oldala

Szuperliga, 26. forduló: Botosáni FC – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-1, FCU 1948 Craiova – FC Voluntari 2-1.

Labdarúgó Szuperliga, 26. forduló: Botosáni FC – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-1 (1-1).

Botosán, városi stadion, veezette: Cătălin Popa (Pitești) – Mircea Grigoriu (Bukarest), Marius Marchidanu (Brăila). Tartalék: Andrei Antonie (Bukarest). Ellenőr: Liviu Ciubotariu (Galac). Videóbíró: Horia Mladinovici (Bukarest). Segéd-videóbíró: Ionel Dumitru (Gherghița).

Gólszerzők: Patache (45.), illetve Matei (30.).

Sárga lap: Dragu (57.), Sadiku (57.), Mailat (82.), illetve Păun (9.), Began (90+7.).

Kiállítva: Păun (54.)

Botosán: Pap – Patache, Mutombo, Șeroni (31. Zabou), Țigănașu, Dican, Sadiku, Ivanov, Dragu (61. Golofca), Roman II (83. Pinson), Mailat (83. Roman I).

Sepsi OSK: Began – Bălașa, Ciobotariu, Tamás, Ispas (46. Dumitrescu), Aganović, Fr. Junior (90+6. Ňinaj), Păun, Rondón (60. Papa), Matei (74. Tudorie), Šafranko.

Legyőzte az éllovas Diósgyőr a vendég Pécset

A listavezető Diósgyőri VTK hazai pályán 3-2-re legyőzte a tabella harmadik helyén álló Pécset a magyar labdarúgó NB II 24. fordulójának hétfői zárómérkőzésén.

Az első félidő végén a miskolci együttes szerzett vezetést tizenegyesből, de a vendégek még a szünet előtt egyenlítettek. Fordulás után aztán felőrölte ellenfelét a Diósgyőr, amely a hajrához közeledve öt perc alatt két gólt szerzett, s bár emberhátrányban játszotta végig az utolsó 10 percet, a három pontot így is sikeresen otthon tartotta.

Ezzel a DVTK 55-re növelte pontjai számát, míg a második helyen álló MTK Budapestnek 50, a harmadik Pécsi MFC-nek 43 pontja van.