Továbbra is győzelem nélkül – sereghajtó az Arena

Ifjúsági csapattól szenvedett vereséget az Arena női kézilabdacsapata az A osztály 4. fordulójában, ami akkor sem tekinthető elfogadhatónak, ha az ellenfél kiválósági központként működik, azaz széles merítéssel toborozza a játékosait. A marosvásárhelyi csapat védelme azonban ezúttal is túl könnyen átjátszható volt, a 42 kapott gól arról tanúskodik, hogy sem a védők, sem a kapu nem volt a helyzet magaslatán, ami az előző idényben is a legnagyobb hiányossága volt az alakulatnak. Noha idén tapasztaltabb játékosokkal erősítettek – közülük Bărăbaș neve emelkedik ki –, a védekezést továbbra sem sikerült pontra tenni.

Akárcsak az előző fordulóban, a találkozó kezdete jobban sikerült az Arenának, amely 12-9-re is vezetett, a 22. percben 14-re egyenlített Nagybánya, majd négy perc alatt elhúzott 21-17-re. A négygólos hátrány pedig a második félidőben nemhogy csökkent volna, de a végére hét gólra nőtt.

Az újabb vereséggel az Arena négy forduló után az egyetlen maradt a mezőnyben, amely még nem nyert mérkőzést, így 2 ponttal a tabella utolsó helyét foglalja el. Ez pedig nehezen változhat a szombati forduló után, amikor a feljutásra pályázó Nagyváradi CSU látogat a Ligetbe.

Női kézilabda A osztály, C csoport, 4. forduló: Nagybányai CNOPJ – Marosvásárhelyi Arena 42-35 (23-19)

Nagybánya, Lascăr Pană Sportcsarnok. Vezette: Alexandru Apostu (Nagybánya), Dumitru Sechel (Nagybánya).

CNOPJ: Szakács, Neagu – Boiciuc 9 gól, Lazea 6, Uțan 5, Șeulean 4, Brîndușa 4, Rusneac 4, Groșan 2, Romaniuc 2, Turdean 2, Cîrstea 1, Danciu 1, Stăvariu 1, Pop 1.

Arena: Szasz, Colceri – Gál 9 gól, Bărăbaș 8, Țifui 6, Ördög Sz. 6, Căruntu 3, Samson 2, Havasi 1, Ördög A., Pasc, Opriș.

Női kézilabda A osztály, C csoport, 3. forduló: Tordai Liviu Rebreanu Főgimnázium – Nagyváradi CSU 30-38; 4. forduló: CNE Rm. Vâlcea – Beszterce-naszódi Gloria 2018 II 25-32, Nagybányai CNOPJ – Marosvásárhelyi Arena 42-35, Nagyváradi CSU – Kolozsvári U 33-32, Resicabányai Universitatea – Tordai Liviu Rebreanu Főgimnázium 32-29, Temesvári Universitatea – Dévai CSM 17-34.