2024. july 16., Tuesday

Az olimpiai kvótás magyar női kézilabda-válogatott 28-27-re legyőzte Szlovéniát a szombaton Győrben rendezett felkészülési mérkőzésen.

A vendégek egyszer sem vezettek az egész meccs során.

A két együttes múlt kedden Roglán is találkozott egymással, akkor 31-21-es magyar siker született, és a csapat Győrben ott folytatta, hol Szlovéniában abbahagyta. A remek kezdés (3-0) után még felzárkóztak a vendégek (4-3), utána viszont a jó védekezésére alapozva elhúzott a lerohanásgólokat szerző házigazda (13-4). Kisvártatva sokasodni kezdtek a hibák támadásban is, védekezésben is, ezt kihasználva az ellenfél előbb 17-11-re felzárkózott, majd a második félidőt sorozatban három góllal kezdte, ekkor Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány időt kért.

A magyar válogatott több mint hét és fél perccel a második felvonás kezdete után talált be először. A hibák száma nem csökkent, nagy volt a kontraszt az első 17 perc és a hátralévő időszak között, ennek ellenére a hazaiaknak sikerült megőrizniük egy gólt az előnyükből.

Böde-Bíró Blanka hét, Szemerey Zsófia öt védéssel, a túloldalon Ana Gros hat góllal, Maja Vojnovic 11 védéssel zárt.

A két csapat huszadik egymás elleni mérkőzésén három döntetlen és egy szlovén siker mellett a 16. magyar győzelem született.

A magyar női válogatott legközelebb pénteken lép pályára, amikor a németek vendége lesz Stuttgartban, a párizsi olimpián pedig július 25-én játssza első csoportmeccsét a házigazda és címvédő franciákkal.

Felkészülési női kézilabda-mérkőzés: Magyarország – Szlovénia 28-27 (17-11).

Győr, 4200 néző. Vezette: Prastalo, Balvan (bosnyákok).

Magyarország: Böde-Bíró – Győri-Lukács 7, Vámos P. 4, Papp N. 2, Füzi-Tóvizi 1, Kuczora 3 (2), Szöllősi-Schatzl 3. Csere: Albek 2, Debreczeni-Klivinyi 1, Simon P. 2, Pásztor N., Bordás, Márton G. 3, Kácsor.

Szlovénia: Pandzic – Markovic, Gros 6 (1), Stanko 3, Ljepoja 2, Omoregie 4, Mavsar 5 (2). Csere: Vojnovic (kapus), Spreitzer, Klemencic, Svetik 2, A. Abina 2, E. Abina 2, Cernigoj 1.

Lövések/gólok: 51/28, illetve 47/27.

Gólok hétméteresből: 4/2, illetve 6/3.

Kiállítások: 6, illetve 6 perc.