Negyedik mérkőzését is elvesztette a Ferencváros a labdarúgó-Európa-liga csoportkörében: a magyar bajnokcsapat csütörtökön hazai pályán a skót Celtic Glasgow együttesétől kapott ki 3-2-re, és ezzel eldőlt, hogy a negyedik helyen végez, azaz véget ér számára az európai kupaszereplés a mostani idényben.

Rögtön az első percben ígéretes támadást vezetett a Ferencváros, de Tokmac nagy helyzetben rosszul találta el a labdát. A vendégek a harmadik percben egy hatalmas hazai védelmi hibát követően megszerezték a vezetést: egy eladott labda után Abada megindult a jobb oldalon, középre passza a hátrafutó Civic sarka mögött elment, így Furuhasi tíz méterre a kaputól, senkitől sem zavartatva kezelhette le a játékszert. A japán támadó egy lövőcsel után a kapu jobb oldalába lőtt (0-1). Nem kellett sokat várni az egyenlítésre, igaz, Zubkov góljához – amelyet később Juranovic öngóljaként könyvelt el az UEFA – nagy adag szerencsére is szükség volt: a Ferencváros játékosa a 16-os jobb oldalán tört be, majd a gyengébbik lábával, jobbal lőtt, a labda felpattant Juranovicon, és védhetetlenül a kapu jobb alsó sarkába hullott (1-1). Hasonló körülmények között került újra előnybe a skót gárda a 23. percben: Jota egy csellel behúzott a bal összekötő helyéről, lövése Vécsei vállán irányt változtatott, a labda pedig a jobb kapufáról a hálóba vágódott (1-2). A rendkívül pörgős játékot és kemény párharcokat eredményező első fél óra után kicsit visszavettek a csapatok, a szünetig már nem változott az eredmény.

A fordulást követő első percekben mindkét csapat egyszer-egyszer eltalálta a felső lécet, a hazaiaktól Tokmac különösen szép akció végén volt peches. Az 58. percben Blazic egy csodálatos mentéssel még életben tartotta a zöld-fehéreket, a szlovén védő Furuhasi emelését követően segítette ki a tehetetlen Bogdánt. Másfél perccel később azonban már nem menekült meg a Ferencváros: Furuhasi tökéletes ütemben ugratta ki Abadát, aki 12 méterről kilőtte a jobb alsót (1-3). A zöld-fehér keménymagnál ekkor betelt a pohár, és először a mutatott játékot minősítették nyomdafestéket nem tűrő stílusban, majd Peter Stögernek, a gárda osztrák vezetőedzőjének köszönték meg anyanyelvén eddigi munkáját.

A skótok érthetően magabiztosan futballoztak a továbbiakban, ezt támasztotta alá az is, hogy Ange Postecoglou az egyébként remeklő támadótrióját egyszerre cserélte le a 70. percben. A Celtic már látványosan a találkozó végét várta, amikor Uzuni egy gyönyörű góllal még visszahozta a hazai reményeket: a 86. percben a 16-os bal oldalán vette át a labdát, majd gyönyörű mozdulattal a bal alsó sarokba tekert (2-3). Az egyenlítés azonban már nem jött össze a Ferencvárosnak, amely a következő fordulóban, november 25-én a spanyol Real Betis vendége lesz.

Ryan Mmaee (b), a Ferencváros és Anthony Ralston (j), a skót Celtic játékosa

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Mestermérleg

* Peter Stöger (Ferencváros): „Nem gondolok a távozásra, a hátralevő két csoportmérkőzésen pedig továbbra is az a cél, hogy pontokat szerezzen az együttes. Védekezésben sok hibát követtünk el, a csapat erejének nagy részét pedig az emésztette fel, hogy az egyenlítésért küzdjön. Egyébként mindegyik eddigi meccsünkön szoros eredményt értünk el, sajnos a könnyelmű hibák előjöttek mindegyiken. Ha nem koncentrálunk eléggé, akkor az NB I.-es meccseket is nehéz megnyerni, ezen a szinten pedig gyakorlatilag lehetetlen. Ráadásul összességében a csoportunk sokkal inkább hasonlít egy Bajnokok Ligája-erősségű négyeshez, ahol mi vagyunk a legkisebb csapat.”

* Ange Postecoglou (Celtic): „Nagy szükségünk volt a győzelemre a továbbjutás miatt. Rendkívül elégedett vagyok csapatom teljesítményével, különösképpen a támadókkal.”

Európa-liga, G csoport, 4. forduló: Ferencváros – Celtic Glasgow (skót) 2-3 (1-2)

Budapest, Groupama Aréna, 16.501 néző, vezette: Fabio Verissimo (portugál).

Gólszerzők: Juranovic (11., öngól), Uzuni (86.), illetve Furuhasi (3.), Jota (23.), Abada (60.).

Sárga lap: S. Mmaee (90+1.), illetve Welsh (10.).

Ferencváros: Bogdán – Somália, Blazic, S. Mmaee, Civic (73. Cabrja) – Laidouni, Vécsei (73. Loncar) – Tokmac (67. R. Mmaee), Zachariassen (67. Mak), Zubkov (81. Szánthó) – Uzuni.

Celtic Glasgow: Hart – Ralston, Carter-Vickers, Welsh (89. Scales), Juranovic –  D. Turnbull, Bitton (78. McCarthy), C. McGregor – Abada (70. Forrest), Furuhasi (70. Jakumakisz), Jota (70. Johnston).

Európa-liga, csoportkör, 4. forduló:

* A csoport: Olympique Lyon (francia) – Sparta Prága (cseh) 3-0, Bröndby (dán) – Glasgow Rangers (skót) 1-1. Az állás: 1. Lyon 12 pont, 2. Sparta 4 (4-7), 3. Rangers 4 (3-4), 4. Bröndby 2.

* B csoport: Real Sociedad (spanyol) – Sturm Graz (osztrák) 1-1, AS Monaco (francia) – PSV Eindhoven (holland) 0-0. Az állás: 1. Monaco 8 pont, 2. Real Sociedad 6, 3. PSV Eindhoven 5, 4. Sturm Graz 1.

* C csoport: Legia Varsó (lengyel) – Napoli (olasz) 1-4, Leicester City (angol) – Szpartak Moszkva (orosz) 1-1. Az állás: 1. Napoli 7 pont, 2. Legia 6, 3. Leicester 5, 4. Szpartak 4.

* D csoport: Olimpiakosz (görög) – Eintracht Frankfurt (német) 1-2, Antwerp (belga) – Fenerbahce (török) 0-3. Az állás: 1. Eintracht 10 pont, 2. Olimpiakosz 6, 3. Fenerbahce 5, 4. Antwerp 1.

* E csoport: Galatasaray (török) – Lokomotiv Moszkva (orosz) 1-1, Olympique Marseille (francia) – Lazio (olasz) 2-2. Az állás: 1. Galatasaray 8 pont, 2. Lazio 5, 3. Marseille 4, 4. Lokomotiv 2.

* F csoport: Braga (portugál) – Ludogorec (bolgár) 4-2, Crvena zvezda (szerb) – Midtjylland (dán) 0-1. Az állás: 1. Braga 9 pont, 2. Crvena zvezda 7, 3. Midtjylland 5, 4. Ludogorec 1.

* G csoport: Bayer Leverkusen (német) – Real Betis (spanyol) 4-0, FERENCVÁROS – Celtic (skót) 2-3.

* H csoport: Genk (belga) – West Ham United (angol) 2-2, Dinamo Zágráb (horvát) – Rapid Bécs (osztrák) 3-1. Az állás: 1. West Ham 10 pont, 2. Dinamo Zágráb 6, 3. Genk 4, 4. Rapid Bécs 3.