2024. june 30., Sunday

Váratlan vereséget szenvedett hazai pályán a felsőházban utolsó helyezett Gyulafehérvári CSU-tól a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. liga 9. csoportjának felsőházi rájátszásában.

A gyulafehérváriak eddig még gólt sem lőttek a felsőházban, most azonban háromszor is bevették Ganea kapuját, noha a mérkőzés első gólját Nyárádtő szerezte Ovidiu Horșia révén, közvetlenül a második félidő kezdetén. Erre azonban az új edzővel érkező vendégek azonnal válaszoltak, ami megzavarta a hazaiakat, és a lendületbe jött ellenfél még kétszer betalált. Nyárádtő mindent megpróbált, hogy visszajöjjön a meccsbe, azonban már csak szépíteni tudott a hosszabbítás perceiben, egyenlítésre már nem jutott idő.

Öröm az ürömben, hogy Medgyes is kikapott Besztercétől, így marad a hétpontos előny a rájátszást érő második helyen, és csupán négy forduló van a rájátszás befejezéséig.

Az is igaz, hogy így Beszterce öt pontra növelte az előnyét, azonban a kiírás olyan, hogy nem annyira lényeges, hogy az első vagy második helyről jut egy csapat az osztályozókra, hiszen így is, úgy is minden ellenfelet le kell győznie a feljutáshoz.

A következő fordulóban Nyárádtő a listavezető Beszterce-naszódi Gloria 2018 vendége lesz, amelyet hazai pályán 3-1-re legyőzött. A mérkőzés szinte döntő fontosságú. Egy győzelemmel szinte behozhatatlanná válik az előnye Medgyessel szemben, egy vereség viszont (és egy medgyesi győzelem) négy pontra csökkenti a különbséget, és két hét múlva a vérszemet kapott Medgyes vendégei lesznek a Maros megyeiek.

3. liga, 9. csoport, felsőház, 5. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Gyulafehérvári CSU 2-3 (0-0).

Nyárádtő, városi labdarúgópálya. Vezette: Kemenes Norbert (Nagybánya) – Cristian Mureșan (Kapnikbánya), Tóth Krisztián (Mezőpetri). Ellenőrök: Paul Unimătan (Zilah), Ovidiu Tâlvan (Nagyszeben).

Nyárádtő: Ganea – Ad. Horșia, A. Popa, Savin, Coza, I. Barstan, Bálint, Ov. Horșia, Piper, Trif, Astafei. Cserék: Lupu, Todoran, R. Barstan, Becze, Suslak, Fülöp, Ndiesse, M. Popa, Amancio.

Gyulafehérvári CSU: Gál – Kilyén, Niakate, R. Popa, Bucurică, Gilyén, Trifu, Târșa, Pîntea, Ouedraogo, Piftor. Cserék: Al. Șerban, Cunțan, Lazăr, Boldea, Kouadio, Vlad, M. Șerban, Bidulescu, Minteuan.

Gólszerzők: Ov. Horșia (46.), I. Barstan (90+2.), illetve Gilyén (47.), Pîntea (59.), Niakate (75.).

* 3. liga, 9. csoport, felsőházi rájátszás, 4. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Gyulafehérvári CSU 2-3, ACS Medgyes 2022 – Beszterce-naszódi Gloria 2018 0-1;

* 3. liga, 9. csoport, alsóházi rájátszás, 4. forduló: Kudzsiri Metalurgistul – Kolozsvári Viitorul 2-3, Szászrégeni CSM Avântul – ACS Marosvásárhely 0-1, Alsógáldi Industria – Gyulafehérvári CSM Unirea 0-1.