Dermesztő hidegben, de viszonylag jó talajú pályán kezdte idei szereplését Botosánban a Sepsi OSK a labdarúgó 1. ligában. A levegő hőmérséklete azonban így is befolyásolta a játékot, és nem a szentgyörgyi csapat javára. Tipikusan olyan mérkőzés volt, amelyen mindkét csapat nagyon jól szervezett, és várhatóan egyetlen villanás elég a három pont sorsának eldöntéséhez. Ez pedig a házigazdáknak jött össze, ami gyakorlatilag a végleges búcsút jelenti az OSK számára a felsőházi rájátszástól.

A találkozón a vendégek egyik új igazolása sem lépett pályára, és a sérültek közül sem tért vissza senki. Sőt, eltiltás miatt két alapember, Ňinaj és Păun, valamint Bergodi a kispadról is hiányzott, ami érezhető volt a találkozó során. A házigazdák kezdeti lendületének alábbhagyása után a Sepsi OSK vette át a középpályát, de játékában ezúttal sem igen érződött átütőerő, Aganović távoli próbálkozása pedig messzire elkerülte a kaput. A 18. percben azonban Tincu hibája után Niczulynak kellett bravúrral hárítania Roman fordulásból leadott lövésénél. A félidő legnagyobb szentgyörgyi lehetőségét Aganović a 38. percben hagyta ki, amikor jó pozícióból nem talált kaput. A 42. percben pedig a házigazdák a játék folyásával ellentétes módon megszerezték azt a gólt, amely végül az egyetlennek bizonyult: Papa kíséret nélkül ugrott ki a két középhátvéd között Mailat passzából, lövésébe beleért Niczuly, de a gellert kapott labda így is bevánszorgott az alsó sarokba (1-0). Az OSK védői lest reklamáltak, Papa azonban a legjobb ütemben mozdult rá a passzra.

Ezek után nyilvánvaló volt, hogy a második félidőben a Sepsi OSK támad majd, ami be is következett, de az a bizonyos utolsó passz nem igazán akart összejönni, Achahbar és Luckassen beállása után sem. Az első nagy helyzet pedig ismét Niczuly kapuja előtt alakult ki, Dimitrov hibája után Mailat küldte szögből mellé. A 68. percben Edjoumáról perdült Golofca elé a labda, de hatalmas helyzetben, öt méterről is mellé küldte, majd ugyanő, szintén lepattanó labdából, hasonló pozícióból a kapusba rúgta. Golofca aztán könnyen elvesztett egy labdát a félpályán, a meglóduló Florescu pedig a kapufát találta el, ahonnan a gólvonal előtt csorgott át a túloldalra a labda. A meccs két ordító OSK-helyzettel zárult: előbb Mitrea 25 méteres szabadrúgását Contra a felső sarokból szögletre ütötte, majd a beívelt labdát Mirea ívvel fejelte rá, ám a botosáni kapus ezt is hárítani tudta.

Pénteken 20 órától újabb nehéz meccs vár a Sepsi OSK-ra, hiszen a CSU Craiova látogat a Sepsi OSK arénába.

Fotó: a Botosáni FC közösségi oldala

1. liga, 22. forduló: Botosáni FC – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-0, Konstancai Farul – Universitatea 1948 Craiova 3-2.

Labdarúgó 1. liga, 22. forduló: Botosáni FC – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-0 (1-0)
Botosán, városi stadion. Vezette: Horia Mladinovici (Bukarest) – Sebastian Gheorghe (Suceava), Cosmin Vatamanu (Bukarest). Tartalék: Andrei Antonie (Bukarest). Ellenőr: Sorin Boca (Jászvásár).
Gólszerző: Papa (42.).
Sárga lap: Papa (22.), Dragu (35.).
Botosáni FC: Contra – Braun, Șeroni, Racovițan, Dragu, Papa, Edjouma, Florescu, Silva (89. Neciu), M. Roman (89. Lupeta), Mailat (76. Fili).
Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Tincu, Mitrea, Ispas, Eder, Fofana (57. Achahbar), Aganović, Askovszki, Damașcan (57. Luckassen), Golofca (76. Ștefănescu).