Nem a legjobb napját fogta ki a Marosvásárhelyi CSM kosárlabdacsapata Nagyszebenben: az alakulat kikapott a helyi CSU-tól, amelyet  simán vert egy idény előtti formaellenőrzőn. Martinićék csak mímelték a védekezést a második negyedben, ez pedig végül döntőnek bizonyult.

Sok hibával, kimaradt dobásokkal rajtolt a meccs. A valamivel jobban összpontosító marosvásárhelyiek néhány pont előnyre tettek szert, amelyet a második negyed elején 10 pontra növeltek. Ezt követően azonban lankadt a figyelem védelemben, a nagyszebeniek sorra dobták a kosarakat, és mínusz tízről plusz hétig jutottak, egyébként összesen 33 pontot szereztek a negyedben. Ez a védelmi rövidzárlat döntőnek bizonyult, noha utóbb sikerült visszajönni a meccsbe, sőt egyenlíteni is, de a házigazdák hibái által felkínált lehetőségeket nem tudták kihasználni, hogy átvegyék a vezetést. A hajrában pedig, amikor egy sportszerűtlen szabálytalanság miatt megnyílt az egyenlítés lehetősége, éppen az a Martinić hagyott ki két szabaddobást, majd vesztett labdát, akitől a legkevésbé várták volna. Sánta öt személyi hiba miatt már nem volt pályán az utolsó percekben, és ez sem segített az agresszív hazai védelem átjátszásában.

Martinić és Person csak a dobásaik felét értékesítették, de a nagy csalódás Gajović, aki alig 11%-ot (!) produkált mezőnyből.

A Marosvásárhelyi CSM szombaton játssza az első hazai találkozóját az idényben, amikor a Petrolul Ploiești látogat 18 órától a Ligetbe.

Fotó: a Nagyszebeni CSU közösségi oldala

Kosárlabda Nemzeti Liga, 3. forduló: Nagyszebeni CSU – Marosvásárhelyi CSM 86:80 (13-17, 33-24, 20-21, 20-18)

Nagyszeben, Transilvania sportcsarnok, 1400 néző. Vezette: Laurențiu Grigoraș (Buzău), Amalia Marchiș (Kolozsvár), Narcis Dan (Szatmárnémeti). Ellenőr: Radu Bucerzan (Temesvár).

Nagyszeben: Blumbergs 21 pont (2), Walton 16 (2), Whelan 11 (1), Manchon 8, Özkan 8, Dragoste 7 (1), Barro 7, Ðorđević 2, Bădițașcu 6 (2), Apostol.

Marosvásárhely: Martinić 18 pont (4), Person 16 (1), Sánta 14, Borșa 9 (1), Gajović 8 (1), Lowrance 6, Engi-Rosenfeld 5 (1), Șolopa 4, Sólyom, Nistor.

Kosárlabda Nemzeti Liga, 3. forduló:

* A konferencia: SCM U Craiova – Kolozsvári U-BT 71:93, Zsilvásárhelyi CSM – Bukaresti Rapid 64:85, Petrolul Ploiești – Csíkszeredai VSKC 103:45, Nagyszebeni CSU – Marosvásárhelyi CSM 86:80. Az előző fordulóban: Csíkszeredai VSKC – Nagyszebeni CSU 84:86, Bukaresti Rapid – Petrolul Ploiești 99:71;

* B konferencia: Bukaresti CSA Steaua – Foksányi CSM 2007 89:88, Temesvári OMHA Mozzart Bet – Nagyváradi CSM 77:73, Bukaresti Dinamo – Bukaresti Laguna Sharks 88:51, Konstancai CSM Athletic – Galaci CSM 94:98.