Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte meg a 37. Forma–1-es Magyar Nagydíjat vasárnap a Hungaroringen. A 24 éves vb-címvédő ezzel tovább növelte előnyét az összetettben. Verstappen a tizedik helyről rajtolva aratta 28. futamgyőzelmét.

Második helyen a hétszeres vb-győztes, Mogyoródon korábban nyolc alkalommal diadalmaskodó brit Lewis Hamilton végzett, míg harmadikként a másik Mercedesszel pole pozícióból rajtoló George Russell zárt. A vb-pontversenyben második monacói Charles Leclerc (Ferrari) csapata rossz taktikájának is köszönhetően csak hatodik lett, így Verstappen előnye 80 pont az összetettben.

A futam borús időben, hideg aszfalton és nagy szélben kezdődött, telt ház előtt. Az élről lágy gumikkal induló Russell a 17. körben a bokszba hajtott kerékcserére, és többet már nem került az élre. Sainz vette át a vezetést, őt négy másodperc lemaradással követte Hamilton, miközben Verstappen újfent utolérte és megelőzte Leclerc-t a harmadik helyért. Miután a 47. körben Sainzot kerékcserére hívta a Ferrari, az élre Hamilton került, mögötte a nála egyértelműen gyorsabb Verstappen száguldott, majd az 52. körben Hamiltont hívták be a bokszba kerékcserére, így Verstappen átvette a vezetést. Tizenöt körrel a leintés előtt Verstappen, Russell, Sainz volt a dobogós helyeken száguldók sorrendje, aztán Hamilton, Pérez és Leclerc következett. Hamilton a lágy gumikkal a mezőny leggyorsabbja volt, így esélye nyílt a második pozíció megszerzéséért küzdeni, miközben Verstappen sikerét semmi nem veszélyeztette. Hamilton hamarosan megelőzte Sainzot, majd öt körrel a futam vége előtt feljött másodiknak, így a Mercedes istálló sorozatban másodszor ünnepelhetett kettős dobogót.

A világbajnoki idény augusztus utolsó hétvégéjén Belgiumban folytatódik.