Mint már jeleztük, „elszámolnivalója” volt a Sirius női kosárlabda-csapatának a CSM Alexandriával az idényt lezáró helyosztón, miután a déliek az utóbb eltiltott Mihai Săndulache botrányos játékvezetése következtében előzték meg a marosvásárhelyieket az alapszakasz rangsorában. Idegenbeli sikerével először a pályaelőnyt vette vissza a Sirius, majd hazai pályán a sorozatot lezáró győzelmet is megszerezte.

Talán éppen a nagy győzni akarás tette, de görcsösen kezdte a mérkőzést a Sirius, így gyakorlatilag 14-0-s fórt adott az ellenfelének. Az első hat percben hibát hibára halmoztak a marosvásárhelyiek, míg végül Ljubinec révén sikerült megtörni a jeget. Aztán a második negyedben egészen más arcát láttuk a Siriusnak. Nemcsak kiválóan védekeztek (ebben ezúttal is Czimbalmos és Ljubinec szerepét kell kiemelnünk), de olyan parádés támadójátékot mutattak be, amilyent (tegyük hozzá: sajnos!) még soha ebben a bajnokságban. Mintha zsinóron haladt volna kézről kézre a labda, és (igen!) immár nem helyben várták a passzt a társak, hanem mozdultak érte, míg meg nem játszották a tiszta dobóhelyzetben található játékost. Így sikerült tíz perc alatt mínusz 12-ről plusz 15-re vinni az eredményt, ezalatt 32 pontot dobtak, csak ötöt kaptak. És innen már nem engedték ki a kezükből a meccset, még ha nem is tartották ezt a fergeteges iramot. A végső statisztikában azonban 50%-os hatékonyság szerepel mezőnyből, ami a női bajnokságban elég ritka mutató. A védekezés eredményességét pedig semmi sem igazolja jobban, mint hogy Alexandria 37%-os triplamutatóval sem tudott 63 pontnál többet szerezni 40 perc alatt. Ja, és csak 15 eladott labda (ebből öt az első hat percben), míg az idényben bőven 20 fölötti átlagban hibázott a csapat.

Az Alexandria elleni győzelemmel a bajnokságot az 5. helyen zárja a Sirius, amely a klub történetének eddigi legjobb teljesítménye, ráadásul egy olyan idényben, amelyben egyéves kimaradás után vett részt. Idény előtt ebben alighanem kiegyeztek volna, ám a 4. helyen végzett Konstanca semmivel sem tűnik jobbnak. Erre az alapra azonban nagyon erős keret építhető az új idényre, ha a támogatási háttér megmarad.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, helyosztó párharc az 5. helyért, második mérkőzés: Marosvásárhelyi Sirius – CSM Alexandria 81:63 (12-25, 33-11, 20-18, 16-9)

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Ionuț Moraru (Kolozsvár), Vlad Potra (Kolozsvár), Alexandru Sandu (Jászvásár). Ellenőr: Marian Oprea (Brassó).

Sirius: Cortez 25 pont (3), Sherill 23, Ljubinec 16, Lipovan 5 (1), Chiș 5 (1), Czimbalmos 3, Sólyom 2, Moga 2, Badi, Feiseș, Anca, Mircea.

Alexandria: Burcică 22 pont (5), Pomaka’i Pana 17 (3), Ackerman 8, Petrova 6 (2), Crăciunescu 5, Mazilu 2, Horlea 2, Bota 1, Benally, Oinaru.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, helyosztó mérkőzések:

* döntő (három győzelemig tartó párharc): Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Aradi FCC 76:61 és 84:68 (az összesített állás: 2-0);

* kisdöntő (két győzelemig tartó párharc): Konstancai Phoenix – Szatmárnémeti CSM 54:67 (0-2);

*  az 5. helyért (két győzelemig tartó párharc): Marosvásárhelyi Sirius – CSM Alexandria 81:63 (2-0);

* a 7. helyért (két győzelemig tartó párharc): Kolozsvári U – Kézdivásárhelyi KSE 46:83 (0-2).

Fotó: Nagy Tibor