A címvédő Ferencváros 3-1-re nyert a Zalaegerszeg otthonában a magyar labdarúgó NB I. 20. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén, ezzel újra átvette a vezetést a tabellán.

Mindössze 13 másodperc telt el a találkozóból, amikor a Ferencváros megszerezte a vezetést, ez érthetően megzavarta a hazaiakat, akik a mérkőzés elején csak pillanatokra tudták megtartani a labdát. A fővárosi együttes a félidő közepére mezőnyfölényét gólra váltva növelte előnyét, és rendkívül magabiztosan futballozott. A Zalaegerszeg ugyanakkor továbbra is vállalta támadó felfogású játékát, és közvetlenül a szünet előtt szépített, újra nyílttá téve az ütközetet.

A Ferencváros a második játékrészt is gyors góllal kezdte, igaz, Botkának ezúttal négy perc „kellett”. A biztos előny tudatában a vendégek kissé visszavettek, ez lehetőséget adott a ZTE-nek a kibontakozásra, a hazaiak pedig több veszélyes akciót is vezettek. A hajrában a FTC már csak a három pont megőrzésére törekedett, így elsősorban a védekezésre, valamint egy-egy kontrára rendezkedett be. A zöld-fehérek erejét mutatja, hogy az utolsó öt percben szinte labdába sem értek a hazaiak.

A ZTE több mint tíz éve, 2010. november 6. óta nem tudja hazai pályán legyőzni a zöld-fehéreket, akik ebben az idényben nyolcadik sikerüket aratták vendégként. A zalaiak szeptember óta először veszítettek otthon bajnokit, azóta négy győzelem és egy döntetlen volt a mérlegük.

Fotó: az FTC honlapja

Labdarúgó NB I., 20. forduló: ZTE FC – Ferencvárosi TC 1-3 (1-2)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 5366 néző, vezette: Farkas Á.
Gólszerzők: Spoljaric (45.), illetve Zachariassen (1.), R. Mmaee (35.), Botka (49.).
Sárga lap: Lesjak (42.), Gergényi (55.), illetve S. Mmaee (89.).
ZTE FC: Demjén – Lesjak, Serafimov, Kálnoki Kis, Gergényi (63. Halilovic) – Sankovic, Bedi – Spoljaric, Tajti, Koszta (70. Szalay) – Zimonyi (26. Grzan).
Ferencvárosi TC: Dibusz – Wingo, Blazic, S. Mmaee, Botka (90+1. Civic) – Laidouni, Vécsei, Zachariassen (75. Gavric) – Zubkov (61. Loncar), R. Mmaee (75. Bassey), Tokmac.

* NB I., 20. forduló: Budapest Honvéd – MOL Fehérvár FC 3-1, Zalaegerszeg – Ferencvárosi TC 1-3.
* NB II., 23. forduló: Budafoki MTE – Vasas FC 0-0, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Dorogi FC 2-1, BFC Siófok – Aqvital FC Csákvár 2-0, Szolnoki MÁV FC – FC Ajka 1-0, Soroksár SC – Pécsi MFC 3-3, ETO FC – Budaörs 2-2, Nyíregyháza Spartacus FC – Szentlőrinc 1-0, Békéscsaba 1912 Előre – Szombathelyi Haladás 1-1, III. Ker. TVE – Tiszakécskei LC 1-2. Az élcsoport: 1. Vasas 46 pont/23 mérkőzés (41-17), 2. DVTK 46/22 (39-19), 3. Kecskemét 44/22.
* 1. liga, 26. forduló: Campionii FC Argeș Pitești – CS Mioveni 1-0, Aradi UTA – Bukaresti Dinamo 1948 0-0, Bukaresti FCSB – Chindia Târgoviște 3-2. Az élcsoport: 1. Kolozsvári CFR 1907 64 pont, 2. FCSB 58, 3. Voluntari 43.

Újraindul a Bajnokok Ligája

Ma és holnap is két mérkőzést rendeznek a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első körében.
A mai rangadón a Paris Saint-Germain a Real Madridot fogadja, a szerdain pedig az Internazionale a Liverpoolt.
Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések:
* ma: Paris Saint-Germain (francia) – Real Madrid (spanyol) (TV: DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport +), Sporting Lisszabon (portugál) – Manchester City (angol) (DigiSport 2, Telekom Sport 3, Look Sport)
* szerda: Internazionale (olasz) – Liverpool (olasz) (DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport +), Salzburg (osztrák) – Bayern München (német) (DigiSport 2, Telekom Sport 3, Look Sport)