Ilyen körülmények között találták ki „tudósok”, hogy „a gyermekvállalás a lehető legrosszabb döntés”.
Találkoztunk már tudósok furcsaságaival. De amit tegnap olvastam, túltett minden eddigin. Annál is inkább, mivel általános jelenség Európában, és nem csak itt, hogy a lakosság lassan elöregedik. Erről beszélnek a kormányok, nagy a munkaerőhiány, elöregednek a falvaink, fogy a lakosság. A téma tehát nagyon aktuális. Megoldás egyelőre nincs, a kormányok hiába „stimulálnák” stratégiákkal a fiatalokat, nem nagy a családalapítási kedvük. Érthető is, hiszen a gazdasági kilátásaik sem rózsásak. A magyar Országgyűlés elnöke is hiába biztatja a nőket, hogy „szüljenek unokákat”, a nagyiknak sem igazán jött meg a kedvük. A gólyák munka nélkül maradtak.
Aktuális gond, hogy mi lesz a nyugdíjasokkal. A hírtelevíziók sötétebbnél sötétebb előrejelzésekkel ijesztgetik az idős embereket, hogy nincs pénz nyugdíjra, azok egyre riadtabbak, rettegnek a holnaptól, miután egy életen át dolgoztak és fizették a nyugdíjalapot. Ráadásul a Nemzetközi Valutaalap igazgatójának (aki már maga is jól benne van a nagyikorban) is a nyugdíjasokkal van baja, óriási tehernek tekinti őket pénzügyi szempontból.
Ilyen körülmények között találták ki „tudósok”, hogy „a gyermekvállalás a lehető legrosszabb döntés”. Ha pedig tudósok mondják, akkor annak úgy is kell lennie, még akkor is, ha semmi logika nincs benne, és a fél világ a születések hiánya miatt pánikol. Nos, a tudósok (így, többes számban) miután hosszasan tanulmányozták a dolgot, azt állítják, hogy a párkapcsolatok mintegy 70 százaléka megy tönkre a gyermek miatt az első három évben. Az okok között az intimitás hiányát említik, azt, hogy egy gyerek sokba kerül, a nevelést illető véleménykülönbségeket, a kialvatlanságot is felhozzák érvként, azt mondják, jól gondolják meg a dolgot, akik egy gyerekkel akarnák megmenteni a házasságukat.
A gyermekvállalás szerintük azért is igen ártalmas, mert: az alvás és a lazítás olyan luxus, amelyről a kisgyermekes szülők álmodni sem mernek, az első két év alatt több mint hat hónap alvást veszítenek. Pénzügyi szempontból az NBC News szerint egy gyermek nevelése évi 13 ezer dollárba kerül, ami 17 év alatt 233 ezer dollárra rúg. Tehát nem olcsó mulatság. De ennél érdekesebb, hogy szerintük fennáll az emberiség eltűnésének a veszélye, aminek oka éppen a túlnépesedés és a források kimerülése. Ugyanis 2025-re a Föld népessége eléri a 9 milliárdot, az emberek élelem nélkül maradnak, ami háborúkhoz vezethet.
Akkor tehát kell gyerek vagy nem kell gyerek? Ha kell, miért nem kell? Ha meg nem kell, mégis miért kell? Tudjuk, hogy miközben Európa kiöregedik, és munkaerőhiánnyal küzd, a világ más részein túlnépesedés van. Az illegális bevándorlás nem ideális megoldás. A japánok például 70 évre akarják emelni a nyugdíjkorhatárt. Biztosra mennek, mert addig a dolgozók nagy része meghal, nem kell nyugdíjjal bíbelődni.
Visszatérve a tudósokra: ha annak idején őket sem vállalták volna, nem tudnának ilyen nyakatekert logikájú „gólyariasztó” tanulmányokat végezni.