Meghatóan, torokszorítóan szép ünnepség keretében búcsúztatták az iskolától a marosvásárhelyi Római Katolikus Teológiai Líceum diákjait tegnap délelőtt az intézmény udvarán.
Meghatóan, torokszorítóan szép ünnepség keretében búcsúztatták az iskolától a marosvásárhelyi Római Katolikus Teológiai Líceum diákjait tegnap délelőtt az intézmény udvarán. Az évzárón részt vett Novák Zoltán RMDSZ-szenátor, Biró Zsolt parlamenti képviselő, Illés Ildikó főtanfelügyelő-helyettes, Kiss Tünde tanfelügyelő, Balla Imre iskolalelkész, Bardócz Krisztina, a szülők megbízottja az iskola vezetőtanácsában és Bányász Sándor öregdiák, a Sanctus Emericus Baráti Kör képviselője.
– Eredményes évet zártunk – összegezett Székely Szilárd megbízott igazgató, és szavait a sok kitűnő, 10-es és 9-esen fölüli év végi általános mellett a különböző országos és nemzetközi versenyeken, vetélkedőkön szerzett díjak, dicséretek, elismerések bizonyítják a humán és reál tantárgyak, a művészetek és a sport terén. Jól teljesítettek a legkisebbek, és 9-esen felüli osztályátlaggal zárták az évet a gimnáziumi osztályok, kiváló és jó teljesítményt nyújtottak a természettudományok – idegen nyelv szakos kilencedikes és tizedikes tanulók, de felzárkóztak mögéjük a római katolikus teológiai osztályok is. A tanítónők és osztályfőnökök, akik sorra átadták az okleveleket és jutalomkönyveket, nem győzték dicsérni a diákok teljesítményét.
Székely Szilárd megbízott igazgató tanulásra buzdította a diákságot a szünidő idején is. A vakációs tananyag viszont azt jelenti, hogy tanuljanak meg pihenni, olyan dolgokkal foglalkozni, amelyek felüdítenek és pótolják a felhasznált energiákat.
Meg kell tanulni dolgozni is, mert akkor van igazán értéke a zsebpénznek, ha a kedvvel végzett munkáért kapja a diák – sorolta a teendőket. A szünidő lehetőséget nyújt a találkozásra, az olyan emberekkel való együttlétre, akikre a tanév idején kevesebb időt tudtak szánni. És hasznos megtanulni a minőségi szórakozást is, az olyan kikapcsolódást, ami érdekes és kreatív energiákat szabadít fel – ajánlotta a szünidei „tananyagot” Székely Szilárd. A továbbiakban köszönetet mondott a bátor kiállásért és a támogatásért a szülőknek, akik büszkék lehetnek gyermekeikre, és arra kérte őket, hogy továbbra is biztonságos háttérként támogassák őket. Munkatársainak a helytállásért, kitartásért és az eredményes munkáért mondott köszönetet.
– Biztonságban vagytok, hiszen ebben az országban mindenkinek joga van tanulni, az idő pedig mindent megold. A mindenkori újrakezdés lehetőségében bízva nem kell elcsüggedni – biztatta a diákokat Illés Ildikó főtanfelügyelő-helyettes, aki elismeréssel szólt a tanulók teljesítményéről, értékelte a pedagógusok munkáját, kitartását, és köszönetet mondott a szülőknek.
– Mi, pedagógusok büszkék vagyunk rátok, hiszen példát mutattatok szorgalomból, kitartásból, egyenes emberi tartásból – szólt a jelenlevőkhöz Kiss Tünde, magyar- és vallásoktatásért felelős tanfelügyelő. Kiemelte, hogy az akadályok nem gyengítették, hanem megerősítették a diákok és a pedagógusok teljesítményét. Kellemes szünidőt kívánva Tóth Árpád soraival búcsúzott tőlük: „Előre, föl, miénk az élet,/ A széles földnek kerekén/ Szemünkben csillog az ígéret/ És bennünk ring a jó remény!”
A diákok díjazását követően Balla Loránd református lelkész adta át a Pupp József magyartanár, az iskola volt diákjának (1932–35 között) az életéről szóló kötetet, és a szülői közösség nevében megköszönte a pedagógusok munkáját, és közös imával buzdította egységre a résztvevőket.
Befejezésképpen Balla Imre iskolalelkész kért áldást az intézmény megmaradására, majd Márton Áron szavait és példáját idézve arra biztatta a jelenlevőket, hogy a szenvedésbe való menekülés helyett a munkára összpontosítsanak, végül egymás kezét fogva mondták el a miatyánkot.
A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb
felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt:
Adatvédelmi
tájékoztató