Megint sikerült nagyot alakítania a napokban brüsszeli utazást tevő kormányfőnek, aki az európai pártcsaládja képviselőivel folytatott megbeszélésen kijelentette, hogy az augusztus 10-ei tüntetésen egy csendőrnőt brutálisan megvertek a protestánsok.
Megint sikerült nagyot alakítania a napokban brüsszeli utazást tevő kormányfőnek, aki az európai pártcsaládja képviselőivel folytatott megbeszélésen kijelentette, hogy az augusztus 10-ei tüntetésen egy csendőrnőt brutálisan megvertek a protestánsok. De nem ez volt az egyetlen tévedése.
Vannak nyelvek, amelyekben a tüntető, illetve a protestáns – mint a reformáció során kialakult felekezetek tagjait megjelölő kifejezés – formára közel állnak egymáshoz, de ezen a kijelentésen azért valószínűleg az e nyelveket beszélő országokban is a hasukat fognák az emberek a nevetéstől úgy zsenge iskoláskortól felfele.
Ha komolyan lehetne venni a teleormani szőke ciklont, akkor most a fél évezrede létrejött keresztény felekezeteknek sorra kellene felháborodott nyilatkozatokat tenniük arról, hogy márpedig az ő tagjaik nem tartózkodtak szervezett módon csendőrverés céljából a bukaresti téren. A viccnél maradva, ilyenfajta csendőrverés ehhez nagyobb méretekben a tizenhetedik századi harmincéves háború idején fordult elő, de ott is csak akkor, ha a protestáns országokkal harcba bocsátkozó katolikus hatalmak haderejét csendőrnek tekintjük. Korántsem valószínű, hogy az illető erre gondolt volna, és az vitte volna tévedésbe. Inkább az, hogy ekkora a sötétség az emeleten, épp ezért senki nem fog a dolgon felháborodni. Bohóc nélkül a cirkusz is unalmas.
De még elhangzott ott pár egyéb dolog is, amiből világos, hogy ha egy csökkentett szintű érettségi is leküzdhetetlen kihívás lenne számára, ha nem lehet megkenni a vizsgáztatók zsebét, attól még ferdíteni ugyanolyan jól tud, mint műveltebb politikustársai. Ugyanezen a látogatáson mondott állítólag olyat is, hogy a tüntetők külföldről behozott kábítószeresek voltak, ami szintén vicces. De került a tarsolyba rafináltabb üzenet is, miszerint a volt korrupcióellenes főügyészt az elnök mondatta le, holott a valóságban az alkotmánybíróság gyakorlatilag kötelezte az államfőt erre a menesztésre.
Arról nincs hír, hány vendéglátó szorult ellátásra nevetőgörcs okozta panaszokkal, de a politikai reakciókból ítélve a brüsszeli körök nem vevők a teleormani humorra. Már a Sargentini-jelentésről való EP-szavazás másnapján is szóba került, hogy szép hazánk lehetne a következő 7-es cikkelyes uniós atombomba célpontja, és ezt csak megerősítette az uniós törvényhozás néppárti frakcióvezetőjének a román jogállamiság feletti aggodalmaskodása. Noha ennek egyhamar nem lehet még konkrét hozadéka, attól még nagyon rossz vicc.