2024. june 30., Sunday

Két barátságos mérkőzést játszott a Sepsi OSK labdarúgó 1. ligára és a Konferencia-ligára készülő csapata az ausztriai Kaprunban szervezett edzőtáborban. Az elsőn a helyi regionális bajnokságban szereplő SK Bischofshofen volt a háromszékiek ellenfele. A mérkőzés két félidejében két különböző felállásban szerepelt a sepsiszentgyörgyi együttes, és 1-0-s sikert aratott, a gólt Golofca szerezte. A második ellenfél a sokkal jobban jegyzett, BL-résztvevő orosz FK Krasznodar volt. Tekintve az ellenfél erejét, a csapat előtte kicsit visszafogta az edzések intenzitását, ami pedig meglátszott a teljesítményen. Az első 15 percben az oroszok játszottak jobban, és meg is szerezték a vezetést, utóbb azonban az OSK vette át az irányítást, szünetig egyenlített Bărbuț 16 méteren túlról leadott, helyezett lövéséből, majd a második félidőben Csuncsukov a győztes gólt is megszerezte.

Petar Bojic támadó középpályás a vajdasági Vojvodina Újvidék csapatától érkezik.

Fotó: A Sepsi OSK közösségi oldala

„Nem állíthatom, hogy nem örvendek a győzelemnek, de egy kicsit tartok attól is, hogy a BL-résztvevő elleni siker túlságosan elbizakodottá teszi a játékosaimat” – mondta a meccs után Leo Grozavu, aki a kezdőcsapatot a következő összetételben küldte pályára: Niczuly – Dimitrov, Tincu, B. Mitrea, Ştefănescu, Fofana, Vaşvari, Golofca, Aganović, Bărbuț, Csuncsukov. Természetesen utóbb több cserejátékos is pályára lépett.

A két következő mérkőzést ma játssza a Sepsi OSK, ugyanazzal az ellenféllel, az orosz FK Ufával. Természetesen ezt nem úgy kell érteni, hogy ugyanazok a csapatok 2x90 percen át lépnek pályára, hanem a keretet kettéosztják, az egyik meccsen a csapat egyik fele, a másikon a másik fele játszik. Július 8-án a cseh Viktoria Plzen elleni mérkőzéssel zárul a barátságos meccsek sorozata, utána a Sepsi OSK hazautazik, hisz már július 16-án, pénteken megkezdi a szereplését az 1. liga új idényében. Az első ellenfele hazai pályán az Academica Clinceni lesz, és a csapat tartozik egy visszavágóval, hisz május 20-án az utolsó bajnoki vereséget éppen ettől az ellenféltől szenvedte el. A találkozót a városi stadionban 18.30 órai kezdettel rendezik. A második forduló programja is ismert, az OSK a Chindia Târgoviște otthonában július 26-án 18.30 órától vendégszerepel, ezt megelőzően, július 22-én azonban bemutatkozik a Konferencia-ligában, a nagyszombati Spartak Trnava otthonában.

Két további légiós csatlakozott az utóbbi napokban a szentgyörgyiek keretéhez. Elsőként a szerb Petar Bojić írt alá. A 29 éves támadó középpályás a vajdasági Vojvodina Újvidék csapatától érkezik, és ez az első szerződése Szerbián kívül. A Transfermarkt igen jelentős összegre, 1,2 millió euróra taksálja az értékét. Nincs információ arról, hogy kellett-e fizetni az átigazolásáért, és ha igen, mennyit. A másik új kerettag a szlovén válogatott Rajko Rep. A 31 éves játékos három évre szóló szerződést írt alá a Sepsi OSK-val. Legutóbb az osztrák TSV Hartberg játékosa volt, korábban játszott a Linzer ASK, a Klagenfurt, illetve a szlovén NK Maribor színeiben. Az ő piaci értékét 700 ezer euróra becsülik.