Az egymás elleni mérkőzések történetében először nyert a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a Kolozsvári CFR ellen hét vereség és két döntetlen után. Akkor, amikor a hétfő esti mérkőzés házigazdáinak a legjobban fájt: a bajnoki hajrában. A háromszékiek mindenképpen be akarták bizonyítani, hogy nincs igazuk azoknak a – főképpen bukaresti – hangoknak, amelyek egyfajta cimborálással vádolták meg a két klubot – és ez meglátszott a mérkőzésen.

Noha a győzelem talán a CFR-nek lett volna fontosabb (bár az OSK is megfoghatja még a bajnoki dobogót), ráadásul a kolozsvári Gépész utcai stadionban játszottak, ez a játék képén nem volt tetten érhető. Az első néhány perc egymás méregetésével telt, aztán az OSK lassan átvette a hatalmat a középpályán, és türelmes építkezéssel nyomta a játékot Sandomierski kapuja felé. A házigazdák eleinte hagyták ezt, hiszen régi taktikájuk meglepni az ellenfelet ellenakciókkal, ezúttal azonban már a félpályán alig túl rendre elvesztették a labdát.

Az első figyelmeztetést Vașvari adta le a 35. percben, akinek a 25 méteres lövését Sandomierski nehezen hárította. A 41. percben a gól is megszületett: Ňinaj a jobb oldalon indította Dumitert, aki az alapvonalig vitte a labdát, pontos beadását pedig Šafranko hat méterről a hálóba fejelte (0-1).

Szünetben a CFR egyszerre hármat cserélt (miután már az 5. percben levették az egyik 21 év alatti kötelező kezdőjátékost is), a támadás felpörgetésére számítva. Való igaz, némileg javult a támadójátékuk, és a helyzetek is megjelentek Niczuly kapujánál, azonban minden várakozásnak ellentmondva, az OSK nem vesztette el a középpályát, nem vonult vissza védekezni, és ha a CFR-nek kimaradt egy helyzete, az OSK kettővel válaszolt.

A 49. percben Omrani beadása volt magas a hosszú saroknál ólálkodó Debeljuhnak, az 55. percben pedig Aganović blokkolta öt méteren Debeljuht. Az 56. percben Sandomierski elvétette a kirúgást, a labda azonban Šafrankóról mellé pattant. A 67. percben ugyancsak Šafranko fordulásból 13 méterről kevéssé mellé küldte, a 70. percben Dumiter szinte azonos módon leutánozta, neki a labdája kívülről hámozta le a kapufáról a festéket. Ismét Omrani következett jó lehetőséggel, majd túloldalt először Dumiter, majd Mitrea hagytak ki helyzeteket. A hosszabbítás perceiben igen sűrű lett a meccs, Ňinaj luftját követően Omrani nem tudta becsapni a kimozduló Niczulyt, Achahbar sem tudta túloldalt lezárni a találkozót, végül a 90+5. percben Omrani nevéhez fűződött a CFR első kapura tartó lövése, ám Niczuly résen volt.

És ha Omrani nevét többször emlegettük, azt is mondjuk el, hogy az 50. perctől nem kellett volna már a pályán legyen, miután visszakönyökből úgy képen vágta Vașvarit, hogy a szentgyörgyi középpályás orrából patakzani kezdett a vér. Chivulete játékvezető még szabadrúgást sem ítélt...

A vereség ellenére a CFR maradt a tabella élén, a FCSB ugyanis nem tudott nyerni Clinceni ellen. Szombaton az OSK segíthet be a kolozsváriaknak, ha a rájátszásban másodszor is megverik a FCSB-t. A szentgyörgyieknek most lett igazán fontos, hisz már csak egy pont választja el őket a 3. helytől.

Fotó: A CFR közösségi oldala

Labdarúgó 1. liga, felsőházi rájátszás, 7. forduló: Kolozsvári CFR 1907 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-1 (0-1)

Kolozsvár, dr. Constantin Rădulescu stadion, zárt kapus. Vezette: Andrei Chivulete (Bukarest) – Andrei Constantinescu (Bukarest), Mihai Marica (Beszterce).

Tartalék: Florin Marcu (Nagyvárad).

Ellenőr: Sajtos László (Nagyszeben).

Gólszerző: Šafranko (41.).

Sárga lap: Burcă (90.), illetve Aganović (63.), Niczuly (90+2.).

Kolozsvári CFR: Sandomierski – Manea (77. Rondón), Vinicius, Burcă, Camora, Itu (46. Costache), Hoban (46. Omrani), Sigurjonsson (46. Soares), Deac, Debeljuh, Gîdea (5. A. Păun).

Sepsi OSK: Niczuly – Aganović, Ňinaj, Mitrea, Ștefănescu, Vașvari (81. Tincu), N. Păun, Fofana (81. Achahbar), Dumiter (81. Kovács), Eder (60. Fülöp Loránd), Šafranko (90+4. Dumitrescu).

Labdarúgó 1. liga, rájátszás:

* felsőház, 7. forduló: CSU Craiova – Botosáni FC 2-3, Kolozsvári CFR 1907 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-1, Bukaresti FCSB – Academica Clinceni 2-2.

* alsóház, 7. forduló: Aradi UTA – Jászvásári CSM Politehnica 1-2, Konstancai Viitorul – Campionii FC Argeș Pitești 1-0, FC Voluntari – Chindia Târgoviște 0-0.

Kikapott, és bajban a Vasas

A Vasas meglepetésre 2-0-ra kikapott vasárnap este a Nyíregyháza vendégeként a magyar labdarúgó NB II 37., utolsó előtti fordulójában, így az elsőről visszacsúszott a harmadik helyre. Az angyalföldi együttes a DVSC-től két pontra van, míg a Gyirmóttal azonos pontszámmal áll, ám kevesebb győzelme miatt mögé szorul. Mindez azt jelenti, hogy amennyiben mindkét riválisa nyer a zárókörben, a Vasas biztosan nem jut fel az élvonalba.

NB II, 37. forduló: Nyíregyháza Spartacus FC – Vasas FC 2-0, DEAC – Pécsi MFC 2-2, Soroksár SC – Kaposvári Rákóczi FC 3-0, Dorogi FC – FC Ajka 0-1, WKW ETO FC Győr – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-1, Kolorcity Kazincbarcika SC – Gyirmót FC Győr 1-2, Békéscsaba 1912 Előre – Szolnoki MÁV FC 3-2, Aqvital FC Csákvár – BFC Siófok 1-2, Szentlőrinc – Debreceni VSC 1-3, Szombathelyi Haladás – Budaörs 4-3. Az élcsoport: 1. DVSC 77 pont, 2. Gyirmót 75 (23 győzelem), 3. Vasas 75 (22 győzelem).