2024. june 30., Sunday

Története során először jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjébe a Manchester City: az angol Premier League listavezetője kettős győzelemmel búcsúztatta a négy között a tavalyi finalista Paris Saint-Germain csapatát. A keddi visszavágón Josep Guardiola együttese az első mérkőzésen is eredményes Rijad Mahrez duplájával nyert 2-0-ra.

Mbappé nélkül is hatalmas lendülettel kezdett az első meccsen 2-1-es vereséget szenvedett PSG és szinte beszorította riválisát, amely azonban, amikor először „levegőhöz jutott“, rögtön betalált Mahrez révén. A PSG az első meccsen eredményes Marquinhos kapufájával válaszolt.

A vendégeknek több lehetőségük is volt az egyenlítésre, de Di María és Herrera is elpuskázta a maga helyzetét.

A fordulást követően is rendkívül magas színvonalon futballozott mindkét gárda, a Manchester Citynél elsősorban a védők csillogtak, akik szebbnél szebb szereléseket, önfeláldozó blokkolásokat mutattak be az 50. európai kupamérkőzésén pályára lépő Ederson kapus előtt.

A 64. percben jött az újabb villámgyors angol kontra, amelyet ezúttal is Mahrez fejezett be, így az algériai támadó az elődöntős párharcban háromszor talált be.

Öt perccel később végleg eldőlt a párharc, amikor is Di María teljesen fölöslegesen, játékon kívül megrúgta ellenfelét, amiért piros lapot kapott. A következő percekben eldurvult az összecsapás, csak a szerencsének volt köszönhető, hogy végül senki sem sérült meg.

A szezonbeli 12. BL-mérkőzésén is veretlen Manchester City a 42. klub, amely eljutott a legrangosabb európai kupasorozat – és annak elődje, a Bajnokcsapatok Európa Kupájának – döntőjébe, és a 23. győztes lehet. Legutóbb 2012-ben a Chelsea ünnepelhetett új bajnokként.

A finálét május 29-én rendezik Isztambulban.

Mahrez első gólja. Fotó: A Manchester City közösségi oldala

Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó: Manchester City (angol) – Paris Saint-Germain (francia) 2-0 (1-0), továbbjutott: a Manchester City, kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.

Manchester, Etihad Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Kuipers (holland).

Gólszerző: Mahrez (11., 64.).

Kiállítva: Di María (69., Paris Saint-Germain).

Sárga lap: Zincsenko (71.), De Bruyne (74.), illetve Herrera (22.), Verratti (71.), Kimpembe (87.), Danilo Pereira (89.).

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Rúben Dias, Zincsenko – Bernardo Silva (82. Sterling), Fernandinho, Gündogan – Mahrez, De Bruyne (82. Gabriel Jesus), Foden (85. Agüero).

PSG: K. Navas – Florenzi (75. Dagba), Marquinhos, Kimpembe, Abdou Diallo (83. Bakker) – A. Herrera (62. Draxler), Paredes (75. Danilo Pereira) – Di María, Verratti, Neymar – Icardi (62. M. Kean).

Ma az Európa-ligában

Ma este 10 órai kezdettel rendezik a labdarúgó-Európa-liga elődöntőjének visszavágó mérkőzéseit. A program:

* AS Roma (olasz) – Manchester United (angol) (az első mérkőzésen: 2-6) – TV: DigiSport 3, Telekom Sport 2, Look Sport +

* Arsenal (angol) – Villareal (spanyol) (az első mérkőzésen: 1-2) – TV: DigiSport 1, Telekom Sport 3, Look Sport

Futsal BL: A Barca kétgólos előnyből elveszítette a döntőt

Fotó: FC Barcelona

A Barcelona 4-3-ra kikapott a lisszaboni Sporting CP-től a futsal Bajnokok Ligája zárai nyolcas döntőjének fináléjában, így nem tudta megvédeni a címét. A katalán együttes a futsal BL-döntők történetének leghamarabb, 50 másodperc után szerzett találatával korán előnybe került, majd a szünetben már 2-0-ra vezetett – és Esquerdinha révén két kapufát is lőtt –, ám a Sporting a második félidőben fordított, az utolsó percekben pedig összességében eredményesen védekezett a kapus nélkül, öt a négy ellen támadó Barcával szemben, és egy gólt megőrzött az előnyéből (3-4), számolt be az NSO. A portugál sztárcsapat a legutóbbi három kiírásból a másodikat nyerte meg.