Kiállítások
Táborzáró kiállítás; Török Gáspár születésnapi fotókiállítása; Festészeti tárlat Marosszentgyörgyön; Nők a nőkről – férfiszemmel; Ars culinaria a Tékában
Táborzáró kiállítás
Szombaton, július 19-én este fél nyolckor tartják meg Nagyernyében a Zöld-tó képzőművészeti alkotótábor zárórendezvényét. A tizenkét művész – akik első alkalommal dolgoztak a vendégházban kialakított műtermekben – gazdag termést tud felmutatni egyhetes itt-tartózkodása végén. A község és környéke, valamint a Görgény völgye, ahova a festők ellátogattak, sok ihlető látványt és élményt kínált az alkotóknak. Ezek képi megjelenítését mutatja be a szombati tárlat.
Török Gáspár születésnapi fotókiállítása
Török Gáspár fotóművész, a Magyar Fotóművészek Világszövetségének (EFIAP) tagja 80. születésnapja alkalmából nyílik fotókiállítás július 21-én, hétfőn 18 órától a marosvásárhelyi Kultúrpalota kiállítótermeiben. Ez alkalommal bemutatják az alkotó Vallomások képekben című művészalbumát is.
Festészeti tárlat Marosszentgyörgyön
A Maros Megyei Képzőművészek Egyesülete szervezésében a III. székelyudvarhelyi Septimia alkotótábor munkáiból nyílt kiállítás a marosszentgyörgyi római katolikus parókián. A tárlat augusztus elsejéig látogatható.
Nők a nőkről – férfiszemmel
A marosvásárhelyi kövesdombi unitárius egyházközség Bözödi György-termében megnyílt Kerekes Péter Pál fotóművész Nők a nőkről – férfiszemmel című egyéni fotókiállítása. A kiállítás hétköznap délelőttönként 9-13 óra között, vasárnap a délelőtt 11 órától kezdődő istentisztelet előtt és után tekinthető meg.
Ars culinaria a Tékában
A Teleki Téka idei első időszakos kiállítása, az Ars culinaria októberig tekinthető meg. Témája Európa és ezen belül a magyar gasztronómia. A kiállítás anyaga nagyrészt a könyvtár állományából tevődik össze. A görög és római kort idéző ételáldozatokat és bacchanáliákat bemutató 18. századi metszetek mellett látható többek között az ókor egyetlen fennmaradt szakácskönyvének két 18. századi kiadása és egy idén a Teleki Tékában felfedezett 17. század eleji kézirat, amely az egyik legrégebbi, Erdélyben megtalált recept. Megtekinthető az első Erdélyben, Tótfalusi Kis Miklós által kiadott, rendkívül népszerű szakácskönyv és kéziratos másolata is. A tárlókban német és francia szakmunkák is láthatók.